Aš esu būsto paskolos laiduotojas ir jie nemoka: ką man daryti?

Laiduotojas yra asmuo, kuris yra banko garantija, jei skolininkas negali sumokėti savo skolos. Pasirašykite kaip hipotekos garantas Tai reiškia, kad garanto skola finansų įstaigai pereina tiesiogiai garantui tomis pačiomis sąlygomis ir sumomis.

Jis laiduotojas tampa atsakingas už skoląir iš principo jam teks susidurti su ta skola taip, lyg pats būtų ją pasirašęs.

Šiame straipsnyje mes paaiškinsime Ką gali daryti garantas, jei turėtojas nesumoka?.

Garantas atsako visu savo esamu ir būsimu turtuty jos įsipareigojimai perduodami jos įpėdiniams. Todėl, kai kas nors nusprendžia pasirašyti kaip hipotekos garantas, Atskleidžiate savo pajamas, dabartinį turtą ir tai, ką galite gauti ateityje.

Ne visose paskolos ar kredito paraiškose bankas prašo garanto. Jame paprastai vertinamas pareiškėjo turtas. Pirmoji reikalinga garantija yra hipoteka, tačiau jei jos nepakanka arba kyla abejonių dėl skolininko mokėtojo profilio, bankas paprašys garanto.

Ką privalo daryti laiduotojas, kai skolininkas nesumoka?

Garantas yra skolininko parama, kuri atsako bankui tuo atveju, jei skolos savininkas jos nesumoka.

Tai reiškia, Jei skolininkas nesumokės hipotekos, bankas pareikalaus iš garanto sumokėti bet kokią skolą. ar net visą paskolą, jei tenkinamos sąlygos. Ir laiduotojas turi prisiimti tą skolą, nes tai jis įsipareigojo, kai prisistatė laiduotoju.

Vienas iš laiduotojo trūkumų yra tas, kad prašydami finansavimo, garanto statusas Ispanijos banko CIRBE rizikos registre. Atsiradimas šiame registre riboja mokumą finansų institucijų akyse.

Kita sąlyga, į kurią būtina atsižvelgti būnant laiduotoju, yra ta Atsakomybė už skolą išlieka net ir mirties atveju. Įpėdiniai gaus tą skolą ir turi prisiimti atsakomybę.

Ar laiduotojas gali reikalauti sumokėti iš skolininko?

Laiduotojas, kuris buvo priverstas sumokėti garantuotą skolą, turi teisę reikalauti to, kas buvo sumokėta skolininkui. Ieškinys dėl skolos grąžinimo skolininkui grindžiamas Civilinio kodekso 1838 straipsniu.

Minėtame straipsnyje rašoma:

Laiduotojas, kuris moka už skolininką, privalo atlyginti žalą.

Į kompensaciją įeina:

1. Bendra skolos suma.

2. Jo teisėti interesai nuo tada, kai skolininkas buvo sumokėtas, net jei jis jų nepateikė kreditoriui.

3. Išlaidos, kurias laiduotojas patyrė po to, kai jis informavo skolininką, kad jis turėjo sumokėti.

4. Žala ir nuostoliai, kai taikoma.

Šis straipsnis taikomas net tada, kai garantija buvo suteikta skolininkui to nežinant.

Civilinio kodekso 1838 str

Pagal šį straipsnį, nors skola kreditoriui buvo panaikinta, nes laiduotojas ją sumokėjo, skolininkas su savo laiduotoju sukuria naują skolą.

Pirmiausia reikia derėtis su skolininku ir nustatyti sumokėtos sumos grąžinimo sąlygas. Bet jei susitarimo nebus, bus tikslinga pareikšti ieškinį pagal Civilinio kodekso 1838 straipsnį, perrašytą aukščiau.

Padedame panaikinti skolas kaip laiduotojas

Ar garantas gali imtis atsargumo priemonių gindamasis pasirašydamas kaip garantas?

Šiais laikais žmonės šiek tiek nenorėjo tapti garantais. Yra Dažnai pasitaiko atvejų, kai žmonės skolinasi, o paskui nemokapasmerkdamas laiduotoją imtis atsakomybės.

Tačiau yra situacijų, kurios eina į kompromisus ir kuriose sunku atsisakyti. Taip yra tėvo su vaikais arba draugo, kuris atsako už kitą, atvejis.

Tiesa ta, kad yra kai kurie veiksmai, kurie sumažina riziką ir apsaugo garantą.

1. Pasirašykite priešpriešinę garantiją arba garantiją

Priešpriešinė garantija arba priešpriešinė garantija yra dokumentas, kuris pasirašomas pas notarą. Jame teigiama, kad Jeigu laiduotojas privalo sumokėti skolą, jis gali reikalauti iš skolininko ją grąžinti.. Tai ypač naudinga tuo atveju, kai skolininko ir laiduotojo santykiai nėra artimi.

Laidavimo sutartis saisto laiduotoją ir banką; Su priešpriešine garantija yra reguliuojami teisiniai santykiai tarp garanto ir skolininko.

2. Būkite dalies skolos garantu

Galima susitarti su banku, kad būtų garantuota dalis skolos, o ne visa. Tai reikš, kad nemokėjimo atveju reikės mokėti mažiau.

3. Kreiptis į teismą

Šis veiksmas labai naudingas tuo atveju, jei skolininkas turi finansinių galimybių atsakyti už savo skolą ir to nedaro. Laiduotojas gali pateikti ieškinį, kad įrodytų skolininko nesąžiningumą, kad išvengtų mokėjimo ir kad laiduotojas už jį sumokėtų.

Taip pat, net jei jis nebuvo pasirašytas prieš garantiją, laiduotojas gali pateikti teisėjui prašymą reikalauti grąžinti tai, kas buvo sumokėta už skolą.

Pašalinkite skolas kaip garantą

Nuo 2015 m. laiduotojas gali pašalinti savo atsakomybę už skolas Bendrovei. Šis įstatymas leidžia panaikinti skolas, kai negalime sumokėti, todėl savo nemokumą teks įrodyti teisme.

Kai pateisiname, kad negalime sumokėti negrąžintų skolų, ir praėjome visą teisminį procesą, teisėjas atleidžia mums iki 100% skolų. Tokiu būdu laiduotojui nebereikės atsakyti į šią skolą ir bankas negalės vėl jos reikalauti.

Ar galima anuliuoti hipotekos garantiją?

Nors tai nėra paprasta procedūra, Galite nuimti užstatą iš hipotekos. Kad tai įvyktų, būtina pradėti teisminę procedūrą. Ar garantija buvo suteikta gerbiant visas teises, spręs teisėjas.

Reikės pateikti a teisminė procedūra dėl patvirtinimo sąlygos panaikinimo. Tai procedūra, kuri trunka nuo aštuonių iki dvylikos mėnesių. Jeigu teismas priima palankią nutartį, laiduotojas atleidžiamas nuo skolos iki gyvos galvos.

Ar yra buvę garantijos negaliojimo atvejų? Taip, yra nutarimų, kuriuose nustatoma, kad finansų įstaiga elgėsi nesąžiningai ir piktnaudžiavo savo padėtimi.

Iš ko susideda šis nesąžiningumas? Pavyzdžiui, bankas atlieka tam tikrus veiksmus, leidžiančius reikalauti skolos tiesiogiai iš laiduotojo, net neperžiūrint pradinio skolininko. Laiduotojas išlieka toje pačioje padėtyje kaip ir skolininkas.

Norint išspręsti nepatogumus, kuriuos gali turėti negrąžintos būsto paskolos laiduotojas, patartina pasitarkite su bankininkystės teisę išmanančio profesionalo patarimu ir turi patirties šia tema.

Esame patyrę skolų panaikinimo teisininkai

Advokatai dėl jūsų skolų turime komandą specialistai teisininkai kas tau patars nemokamai ir be įsipareigojimų. Paskambinkite mums tel 930 502 305 arba užpildykite mūsų formą ir išspręsti savo skolas.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *