Atšaukti visas skolas Bendrovei

Antrojo šanso mechanizmas leidžia fiziniams asmenims, vykdantiems ar nevykdant verslo, visiškas arba dalinis jų skolų panaikinimas, jei jie yra nemokūs.

Tai galima pasiekti likvidavus turtą arba taikant trejų metų mokėjimo planą. Būtina turėti įsiskolinimų, net jei jie yra apmokėti, bent dviem skirtingiems kreditoriams: finansiniams subjektams, tiekėjams, iždui ar Sodrai.

Nuo 2024 m. rugsėjo mėn. reformos, norint naudotis šia teisine priemone, nebūtina bandyti išankstinio neteisminio mokėjimo susitarimo su kreditoriais. Be to, antrojo šanso proceso trukmė įstatymu yra nustatyta ne ilgiau kaip 18 mėnesių, o jam inicijuoti notaro, Komercinio registro ar Prekybos rūmų įsikišimo ar bankroto tarpininko pareigų nereikia. Tai reiškia, kad reikia sumažinti išlaidas ir supaprastinti procesą.

The Bendrovė Tai teisinės gynybos priemonė, kuria gali pasinaudoti fiziniai asmenys – tiek fiziniai asmenys, tiek savarankiškai dirbantys asmenys, atitinkantys sąžiningumo standartą panaikinti visas savo skolas, be kitų reikalavimų.

Įstatyme siūlomos skolos atleidimo alternatyvos yra tai, kad skolininkas sutinka laikytis 3 metų mokėjimo plano (sugebėti išlaikyti savo nuolatinę gyvenamąją vietą ir verslo turtą) arba likviduoti savo turtą. Paskutiniame variante yra dvi galimos prielaidos: turėti turto ar ne, su skirtingu poveikiu, kurį paaiškiname toliau.

Kai yra likviduotino turto: bankrotas iš eilės

Tai yra atvejis, kai Kažkas, turintis turto, nusprendžia jį „paaukoti“, kad galėtų panaikinti visas savo skolaso tai reiškia, kad paprašę antros galimybės pereinate tiesiai į nuoseklų konkurso etapą.

Šios fazės ypatybė yra ta, kad skolininko disponavimo ir valdymo galimybės yra ribotos, nes įsikiš bankroto administratorius, kuris turi leisti atlikti tam tikras operacijas, susijusias su verslo ar profesiniais veiksmais ir turto naudojimu.

Konkurso pabaiga bus likvidavimas, kuris neturės įtakos:

  • Verslo plėtrai reikalingos prekės (taksi, sunkvežimis, technika, patalpos, biuro įranga…);
  • Turtas, būtinas skolininko ir jo šeimos pragyvenimui;
  • Pajamos ir turtas, kurio negalima areštuoti (darbo užmokestis ar verslo apyvarta iki SMI, įprasti drabužiai ir baldai…) ir kitas mažos vertės turtas.

Kalbant apie nuosavą būstą ar kitą turtą (kuris gali būti apsunkintas hipotekos paskola), jie iš esmės bus parduodami aukcione, siekiant sumokėti kreditoriams.

Tačiau, remiantis kai kuriais teismų sprendimais, gali būti, kad nuolatinė gyvenamoji vieta gali būti išsaugota, jei tenkinamos tam tikros sąlygos, nors tai turi būti teisėjo įvertintas sprendimas, remdamasis konkrečia byla.

Kai nėra likviduotino turto: bankrotas be turto

Fiziniai asmenys (fiziniai asmenys arba savarankiškai dirbantys asmenys), kurie Jie neturi turto arba kurių pajamos yra tokios mažos, kad negali padengti skolųjie gali masiškai kreiptis į teisminę bankroto procedūrą ir tokiu būdu per trumpą laiką panaikinti skolas, jei atitinka bet kurį iš šių reikalavimų:

  • Kad skolininkas neturi teisiškai areštuoto turto ir teisių (pavyzdžiui, žmonės, uždirbantys mažiau nei minimalus tarpprofesinis atlyginimas).
  • Kad bankrutuojančio asmens turto ir teisių realizavimo išlaidos yra neproporcingai didesnės už numatomą rinkos vertę.
  • Kad nemokios šalies turtas ir teisės be suvaržymų buvo mažesnės nei numatomos procedūros išlaidos.
  • Kad esamų bankrutuojančio asmens turto ir teisių suvaržymų ir mokesčių suma yra didesnė už to turto ir teisių rinkos vertę.

Varžybų procedūra be tešlos

Tai apie a teismo procesas, kuriam būdingas jo greitiskadangi teisėjui buvo pateiktas prašymas pasinaudoti antrąja galimybe ir, jei bus įvykdytas kuris nors iš pirmiau nurodytų reikalavimų, jis priims nutartį, kurioje paskelbs bankrotą be masinio.

Šis įsakymas, kuriame nurodoma dėl dokumentų kylanti atsakomybė, bus nusiųstas oficialiajam leidiniui paskelbti vienos teisėjų kolegijos priede ir viešajame bankroto registre kartu su raginimu kreditoriui ar kreditoriams, kad jie sudaro 5 % įsipareigojimų.

Kreditoriai turės 15 dienų laikotarpį (pradedant nuo kitos dienos po įsakymo paskelbimo) prašyti paskirti bankroto administratorių, kuris, jei būtų paskirtas, atliktų labai specifines funkcijas.

Jei per nustatytą terminą jokia teisėta šalis nepateikė tokio prašymo, Skolininkas, kuris yra fizinis asmuo, gali pateikti prašymą atleisti nuo nepatenkintos prievolės.

Daugiau informacijos apie bendrovę be būsto ar turto šiame kitame įraše.

Įmonės ekspertai

Kad „Antrojo šanso“ procesas būtų sėkmingas, tai būtina turėti specializuotus teisininkus įgyvendinti tinkamą teisinę strategiją, patarti ir jus lydėti viso proceso metu.

Advokatai už jūsų skolas esame įmonės ekspertai ir kasdien padedame vis daugiau žmonių panaikinti skolas. Jei norite nemokamo patarimo, Skambinkite mums numeriu 930 502 305 arba užpildykite šią formą ir mes išnagrinėsime jūsų atvejį neįsipareigodami pateikti jums sprendimo.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *