Kaip atskaityti nuolatinės gyvenamosios vietos nuomą Katalonijoje

tai įmanoma atskaityti nuomos mokestį Katalonijoje per Generalitat siūlomą pagalbą, tačiau norint pasinaudoti šiuo mokesčių sumažinimu, svarbu žinoti administracines sąlygas.

Dauguma autonominių bendruomenių nustato specialius mokesčių režimus, kad galėtų atskaityti dalį nuomos mokesčio, Katalonijoje nustatyta maksimali 300 eurų per metus arba 600 eurų daugiavaikės šeimos atveju.

Nuomos mokesčio atskaitymo sąlygos Katalonijoje

Ne visi nuomos sutarties turėtojai turi teisę į mokesčių kreditą, norint gauti šį sumažinimą, būtina įvykdyti bent vieną iš šių sąlygų:

  • Sutarties turėtojas turi būti 32 metų arba jaunesnis.
  • Nedirba mažiausiai 183 dienas per metus.
  • Pripažinta daugiau nei 65 proc.
  • Našlė ir vyresni nei 65 m.

Jei atitinkate vieną iš šių reikalavimų, galite gauti nuomos mokesčio sumažinimą, tačiau yra ir kitų priemonių, kurių taip pat turite laikytis, jei norite atskaityti mokesčius už nuomą Katalonijoje:

  • Pajamos neturi viršyti 20 000 eurų bruto per metus.
  • Jūsų nuomos mokestis turėtų būti bent 10% didesnis nei jūsų metinis atlyginimas.
  • Turite turėti legalią nuomos sutartį.

Todėl šia priemone galės pasinaudoti tik tie asmenys, kurie gauna pajamas, kurių mokesčių bazė yra mažesnė nei 20 000 eurų ir kurių nuomos įmokos viršija gautas pajamas.

Kaip Katalonijoje renkamas nuomos mokesčio sumažinimas

Fizinis asmuo, įvykdęs sąlygas prašyti šios lengvatos, tiesioginės išmokos negaus, tai yra, Administracija neperves indėlio į banko sąskaitą, o bus taikoma Pelno mokesčio deklaracijai.

Bendra gauta suma sieks 10% visos nuomos vertės, todėl sumokėję 2500 € per metus nuomos turėsime teisę į 250 € premiją.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad yra maksimumai – 300 eurų bendrai, o daugiavaikių šeimų atvejais – iki 600 eurų. Atlikus Pelno mokesčio deklaracijos apskaičiavimą, sumažinimas taikomas perskaičiuojant sumą, todėl ji įtraukiama į Deklaraciją fiskalinių metų pabaigoje.

Pirmojo būsto ir nuomos lengvata Katalonijoje

Taip pat svarbu nepamiršti, kad ši mokesčių lengvata taikoma tik pirmiesiems būstams. Atostogoms išsinuomotas namas ar namas, kuris galiausiai išsinuomotas Katalonijoje, nesukels mokesčių sumažinimo, todėl įtraukiami tik tie namai, kuriuose nuomojantis asmuo paprastai gyvena.

Siekdama įrodyti, kad tai tikrai pirmasis namas, Administracija gali atlikti patikrinimus, pavyzdžiui, peržiūrėti registrą, sąskaitas faktūras ir pan.

Kuriame pajamų langelyje išskaičiuojamas nuomos mokestis?

Norint gauti mokesčių sumažinimą, labai svarbu, kad savo pajamų mokesčio deklaracijoje nurodytumėte metines nuomos įmokas. 563 laukelis yra tas, kuris leidžia atskaityti nuomos mokestį Katalonijoje, todėl šioje skiltyje turite nurodyti per metus atliktus mokėjimus.

Daugiavaikių šeimų atvejis

Katalonijos mokesčių teisės aktai nustato išimtį daugiavaikėms šeimoms. Nuomos sutarties turėtojai turi atitikti tokias pačias sąlygas kaip ir 0, 1 ar 2 vaikų turintis asmuo, tačiau jie turės galimybę gauti 600 eurų premiją.

Apskaičiuojant mokesčių sumažinimą už nuomą Katalonijoje, kaip atskaitos tašką imama visa metinė įmoka ir gaunama 10 %, o daugiavaikės šeimos atveju didžiausia, kurią galima gauti deklaracijoje, yra nuo 300 iki 600 €.

Ar Katalonijoje yra kitų mokesčių nuolaidų už nuomą?

Katalonijos Generalitatas nenustato kitos pagalbos ar priemokų, susijusių su nuoma, tačiau kai kurios savivaldybių administracijos siūlo pagalbą per miestų tarybas.

Šiuo atveju jos dažniausiai yra pagrįstos premijomis arba mokėjimais pagal nuomos sąlygas. Pavyzdžiui, Barselonos miesto taryba Barselonoje gyvenantiems jauniems žmonėms siūlo nuomos kuponus. Kiekviena miesto taryba turi teisę nustatyti konkrečias šios pagalbos sąlygas, todėl patartina konsultuotis su kiekviena savivaldybės institucija.

Raskite nuomojamą butą

Tuo mes sukūrėme a buto paieška skirtinga. Mūsų komanda dirba tiesiogiai su savininku, todėl nuomos proceso metu jūs turite visą reikalingą pagalbą ir informaciją.

Turėdami prieigą prie paslaugų, kurios leis jums lengvai išsinuomoti namus Barselonoje ir kitose Katalonijos savivaldybėse naudojant paprastą ir skaitmeninį procesą. Jei ieškote nuomojamo buto Katalonijoje, eikite į mūsų svetainę ir suraskite ieškomą namą.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *