Kaip galiu apskaičiuoti būsto nuomos VKI?

Apskaičiuokite nuomos VKI namų nuomos kainas galima atnaujinti atsižvelgiant į realius ekonomikos pokyčius. Šiuo metu galiojantis įstatymas leidžia atlikti šį atnaujinimą, o iš tikrųjų rekomenduojama, kad padidinimas pasibaigus dabartinei sutarčiai būtų atliekamas remiantis VKI.

Toliau analizuosime, kas yra vartotojų kainų indeksas ir kaip galime apskaičiuoti nuomos VKI.

Kas yra vartotojų kainų indeksas (VKI)

Tai, ką mes žinome kaip VKI, yra vartotojų kainų indeksas, makroekonominis rodiklis, matuojantis daugelio ekonomikai svarbių produktų ir paslaugų kainų raidą.

VKI tikslas – nustatyti kainų svyravimus, remiantis 57 prekėmis ir paslaugomis. Į šias kainas neįeina su būstu ar nekilnojamojo turto sektoriumi susiję dalykai, tačiau siekiant atnaujinti kainas, VKI gali būti taikomas bet kuriam sektoriui.

VKI mums siūlo teigiamą arba neigiamą procentą. Jei jis teigiamas, tendencija bus infliacinė, tai yra, kainos pakils. Jei VKI yra neigiamas, tendencija bus defliacinė, todėl pagrindinių vartojimo prekių ir paslaugų kainos bus nukritusios.

Kodėl nuomos rinkai taikome VKI

Ekonomika nėra statiška, priešingai, makroekonominės vertės nuolat juda, o tai sukelia kainų kilimą ir kritimą. Norėdami nustatyti prekės ar paslaugos vertę, turime prisitaikyti prie rinkos kainų, kurios savo ruožtu nustatomos remiantis VKI. Nuomos rinka taip pat naudoja šį indeksą, siekdama pritaikyti savo kainą prie ekonominės realybės.

Jei nuomos kaina neatnaujinama kelerius metus, savininkas praras perkamąją galią, jei kils infliacijos stadija (dažniausia), arba nuomininkas mokės daugiau, nei rodo rodikliai defliacijos atveju. .

Padidinus nuomos kainą neatsižvelgiant į kitus rodiklius, nukenčia paklausa, tačiau atnaujinę kainą pagal VKI, išlaikysime savo turtą rinkos nustatytais tarifais.

Kaip apskaičiuoti nuomos VKI

Norint apskaičiuoti nuomos VKI, tereikia taikyti šią matematinę formulę:

Atnaujinta kvota = dabartinė kvota x (1 + VUD)

Realiu atveju, kai dabartinė nuomos kaina yra 1000 €, o VKI padidėjo 2%, atliekame tokį skaičiavimą:

1 000 x 1,02 = 1 020 EUR

Esamai kainai (1000 €) pritaikę 2% VKI infliaciją, gauname kainos padidėjimą pagal makroekonominius rodiklius.

Defliacijos atveju procesas yra toks pat, tik atimant VKI. Tokiu atveju, kaip ir ankstesnis, kai nuomos kaina yra 1000 €, o VKI defliacija yra 3%, apskaičiavimas būtų toks:

1 000 x 0,97 = 970 EUR

Tokiu atveju nuomos kaina būtų sumažinta dėl VKI kitimo.

Kada galime atnaujinti VKI?

Paprastai bendras VKI atnaujinimas atliekamas maždaug kiekvieno mėnesio viduryje, todėl per metus dažniausiai būna 12 rodiklių, tačiau tai nereiškia, kad nuomos sutarties kainą turėtume atnaujinti kas mėnesį.

Nuomos sutartyje nurodyta kaina ir sąlygos; paprastai nustatomas nuomos mokestis, mokamas kas mėnesį sutarties galiojimo laikotarpiu. Pasibaigus teisiniam laikotarpiui, galime atnaujinti nuomos kainą ir nustatyti kainą, pagrįstą naujos sutarties VKI.

Naujasis Nuomos atnaujinimo įstatymas

Neseniai Vyriausybė nustatė maksimalią ribą, kai kai kuriais atvejais nuomos pajamos gali padidėti 2 proc.

Dėl dabartinės ekonominės padėties VKI smarkiai išaugo, todėl 2024 m. kovo 22 d. Karališkojo dekreto įstatymo Nr. 6/2024 46 straipsnyje nustatyta, kad dideli namų savininkai, turintys daugiau nei 10 nekilnojamojo turto, jokiu būdu negalės padidinti. būsto kaina daugiau nei 2 proc.

Tie, kurie turi mažiau nei 10 būstų, turės derėtis su nuomininkais dėl kainų padidinimo pagal VKI; nesusitarus bus nustatytas 2% padidinimas.

Vienas iš pagrindinių šio įstatymo tikslų – apriboti kainų kilimą įtemptose vietovėse. Šios sritys yra tos, kuriose nuomai mokėti reikia daugiau nei 30% atlyginimo, arba tos, kurių vidutinės kainos per pastaruosius 5 metus pakilo daugiau nei 5% virš VKI. Administracijos turi teisę bent 3 metų laikotarpiui sustabdyti nuomos kainą, nepaisant VKI svyravimų, su galimybe pratęsti šią priemonę.

Dauguma įtemptų zonų yra teritorijose, priklausančiose dideliems miestams ir pakrantės vietovėms, nors šiuo metu manoma, kad vienas iš trijų namų Ispanijoje artimiausiu metu gali patekti į įtampos zoną arba jau joje atsidurtų. šita situacija.

Teisinės konsultacijos savininkams

Jei jums reikia teisinių ir mokesčių konsultacijų dėl būsto nuomos, turite geriausią komandą, kuri valdys jūsų nuomą. Mūsų nekilnojamojo turto ekspertai pataria nustatyti tinkamą Jūsų turto nuomos kainą. Be to, mes padedame jums valdyti visus mokesčių aspektus, kurie turi įtakos jūsų pajamoms, ir padėsime jums rasti tobulą nuomininką.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *