Kaip kalbėti apie išėjimą į pensiją – paaiškinta terminija

Išėjimo į pensiją planavimas yra gana specializuota erdvė didesnėje asmeninių finansų srityje, todėl nenuostabu, kad pramonėje yra daug kalbų, kurios gali būti nepažįstamos. Toliau pateikiami keli esminiai terminai, apibrėžti jūsų patogumui.

401(k) išėjimo į pensiją sąskaita

 • Tradicinis 401 (k): verslo savininkai, įskaitant savarankiškai dirbančius asmenis, gali pradėti 401 (k) planą sau ir savo darbuotojams, jei taikoma. 401 (k) planas leidžia įmonėms pasiekti pensijų planavimo ir taupymo tikslus pasinaudojant verslo ir asmeninių mokesčių lengvatomis. Naudojant „Ubiquity 401(k)“ planą, išėjimo į pensiją įmokos gali būti mokamos prieš arba po mokesčių (Roth), lėšos pervedamos tiesiai iš darbuotojo atlyginimo kiekvieną mokėjimo laikotarpį. Daugelis įmonių taip pat padengia dalį savo darbuotojų įnašų.
 • Solo 401 (k): Šis planas suteikia visas didelio 401 (k) plano privalumus, įskaitant maksimalias mokesčių sutaupymus savarankiškai dirbantiems asmenims, neturintiems visą darbo dieną dirbančių darbuotojų, išskyrus įmonės savininką ir sutuoktinį, jei taikoma.
 • Roth 401 (k): Roth IRA ir 401 (k) plano hibridas, pajamos iš įmokų atskaičius mokesčius auga be mokesčių. Tačiau Roth 401 (k) įmokų ribos yra žymiai didesnės nei Roth IRA – patikrinkite metines įmokų ribas.

Automatinis registravimas

Automatinis registravimas yra išėjimo į pensiją plano funkcija, leidžianti darbdaviams įtraukti naujus dalyvius į planą, kai tik jie turi teisę dalyvauti. Vietoj tradicinio būdo laukti, kol dalyvis atitiks tinkamumo reikalavimus, o tada užsiregistruoti rankiniu būdu (arba ne – daugelis reikalavimus atitinkančių darbuotojų atidėlioja arba pamiršta), tai leidžia darbdaviams greitai ir lengvai pridėti naujų tinkamų dalyvių.

Automatinis eskalavimas

Automatinis padidinimas yra išėjimo į pensiją plano funkcija, leidžianti darbuotojų įmokas automatiškai padidinti iš anksto nustatyta suma arba procentais nustatytais intervalais (pavyzdžiui, kasmet), kol pasiekiamas didžiausias įmokų tarifas.

Įmonės akcijų apdovanojimai arba akcijų opcionai

Kai kurios bendrovės į kompensacijų paketą įtraukia akcijų apdovanojimus ar pasirinkimo sandorius. Paprastai reikalaujama, kad darbuotojas tam tikrą laiką turėtų akcijas, kol bus leidžiama perleisti ar parduoti.

Individuali išėjimo į pensiją sąskaita (IRA)

 • Tradicinė IRA: IRA yra pensijų taupymo priemonė, leidžianti atidėti mokesčius nuo pajamų ir santaupų augimo, kol jums to prireiks išėjus į pensiją. Jei bandysite pasinerti į šias lėšas nesulaukę 59 ½ metų, IRS taikys 10 % išankstinio paskirstymo mokesčio baudą, be išėmimo sumos apmokestinimo pagal jūsų dabartinį pajamų mokesčio tarifą. Tradicinis IRA turi būtiną minimalų paskirstymą (RMD) nuo 72 metų amžiaus. Jei norite pasverti 401 (k) ir IRA naudą, spustelėkite čia.
 • Roth IRA: Roth IRA yra pensijų kaupimo priemonė, leidžianti darbuotojams atsiimti santaupas ir paskirstyti lėšas neapmokestinamai, jei tenkinami tam tikri reikalavimai. Skirtingai nuo tradicinės IRA, įmokos nėra atskaitomos iš mokesčių, tačiau pajamos iš šių Roth įmokų vis tiek auga neapmokestinamos.
 • Supaprastintas darbuotojo pensijų (SEP) planas: tai individualus išėjimo į pensiją planas, sudarytas darbdavių, pagal kurį tik darbdavys moka įmokas į darbuotojų sąskaitas. Nors ji prieinama bet kokio dydžio įmonėms, ją dažnai naudoja savarankiškai dirbantys asmenys. Įmokų ribos yra didesnės nei tradiciniame IRA plane.
 • Taupymo skatinimo planas darbuotojams (PAPAPRASTAS) IRA: tai mažoms įmonėms skirtas planas, leidžiantis darbuotojams ir darbdaviams prisidėti prie išėjimo į pensiją sąskaitų. Šie planai turi būti vienintelis darbuotojams siūlomas išėjimo į pensiją planas, be jokių padavimo reikalavimų.

Ankstyvo pasitraukimo bauda

Jei esate jaunesnis nei 59 ½ metų, kai išimate iš sąskaitos, IRS gali jus nubausti iki 10% išėmimo sumos, kai pateikiate tų metų mokesčius.

Pasirenkami atidėjimai

Sumos, kurias darbdavys įnešė į planą darbuotojo rinkimų metu ir, išskyrus tuos atvejus, kai jos priskirtos Roth įmokoms, neįtraukiamos į darbuotojo bendrąsias pajamas.

Darbuotojų įmokų ribos

Bendra pinigų suma, kurią darbuotojas gali įnešti į pensijų fondą. 2024 m. ši riba 49 metų ir jaunesniems žmonėms yra 22 500 USD. 50 metų ir vyresniems asmenims riba yra 30 000 USD.

Apibrėžtas įnašo planas

Išėjimo į pensiją planas, kuris paprastai yra atidėtas mokesčiais, pvz., 401 (k), pagal kurį darbuotojai įmoka fiksuotą sumą arba procentą nuo savo atlyginimo į sąskaitą, skirtą jų išėjimui į pensiją finansuoti. Darbdavys paprastai padengs dalį darbuotojo įmokų kaip papildomą naudą, kad padėtų išlaikyti ir pritraukti geriausius talentus. Šie planai nustato apribojimus, kurie kontroliuoja, kada ir kaip kiekvienas darbuotojas gali pasitraukti iš šių sąskaitų be nuobaudų.

Paskirstymas

Žodis IRS ir finansų pramonė kalba apie pinigų išėmimą iš darbdavio remiamo pensijų plano ar bet kokio kito atidėto mokesčių plano, pavyzdžiui, IRA.

Sunku pasitraukimas

Pinigų paėmimas iš savo sąskaitos, kad padėtų padengti išlaidas sunkumų metu. IRS reikalavimus atitinkančius 401 (k) sunkumus apibrėžia kaip „neatidėliotinus ir didelius finansinius poreikius“. Šie poreikiai paprastai apima medicininę priežiūrą, mokslą, skubų namų remontą, laidojimo išlaidas ir iškeldinimo prevenciją.

Atitinkantys įnašai

Pagal 401 (k) planą darbdaviai gali prisidėti prie darbuotojo išėjimo į pensiją sąskaitos iki tam tikros sumos, apibrėžtos procentais arba IRS maksimalia suma.

Nediskriminavimo testas

Vidaus pajamų tarnyba reikalauja šių testų, kad užtikrintų, jog darbdaviai siūlytų sąžiningus planus visiems darbuotojams – ne tik įmonių savininkams, daug atlyginamiems darbuotojams ir pagrindiniams asmenims. Bandymai turėtų būti atliekami kasmet planavimo metų pabaigoje, tačiau iniciatyvios įmonės turi savo plano administratorių atlikti įprastinius auditus ir atlikti metų vidurio analizę, kad sumažintų nesėkmės riziką.

Pensija

Kai kurie darbdaviai siūlo pensijas, kurios paprastai reikalauja, kad darbuotojas tam tikrą laiką dirbtų įmonėje, kol įgyja teisę gauti pensiją.

Plano administratorius

Plano administratoriumi gali būti darbdavys, įmonės savininkas, pagrindinių vadovų ar valdybos narių komitetas arba, dažniausiai, trečiosios šalies partneris. Jie sudaro ir palaiko planą kasdien. „Ubiquity Retirement + Savings“ yra plano administratorius.

Plano rėmėjas

Be įmonės savininko, plano rėmėjas taip pat gali būti sąjunga, atstovų grupė arba pagrindinis vykdomasis asmuo. Dažnai plano rėmėjas dar vadinamas „fiduciariniu“ – asmeniu, kuris prisiima teisinę atsakomybę už sprendimų priėmimą plano dalyvių vardu. Patikėtiniai sutinka vengti interesų konfliktų ir stengiasi, kad mokesčiai būtų pagrįsti. Fiduciaras taip pat gali būti asmeniškai atsakingas už plano nuostolius, atsiradusius dėl netinkamo valdymo.

Plano teikėjas

Įmonė, kuri kuria, valdo ir parduoda pensijų planą, kurį pasirenka darbdavys. „Ubiquity Retirement + Savings“ yra plano teikėjas.

Pelno pasidalijimas

Funkcija, kurią galima pridėti prie 401(k) plano, padedanti darbuotojams sutaupyti išėjus į pensiją ir maksimaliai lanksčiai nustatyti, kiek planas kainuoja. Darbdaviai kiekvienais metais gali nuspręsti, ar jie nori mokėti įmokas į darbuotojų planus, atsižvelgdami į tai, kiek pajamų įmonė uždirbo tais metais. Net jei patys darbuotojai nenori pasinaudoti atidėtomis mokesčių santaupomis, jie vis tiek gali gauti pelno dalies įnašą. Palyginti su 401(k) atitinkančiomis įmokų formulėmis, darbdaviai randa daugiau galimybių pasidalyti pelną, nors gali būti apribojimų, pagrįstų IRS nediskriminavimo testo taisyklėmis.

Reikalingas minimalus paskirstymas

Taip pat vadinama RMD, tai yra mažiausia suma, kurią kiekvienais metais turite išsiimti iš savo sąskaitos. Paprastai turite pradėti išsiimti iš savo IRA, SEP IRA, SIMPLE IRA arba pensijų plano sąskaitos, kai jums sukanka 72 metai.

Apsiversti

Lėšų perkėlimas iš vienos pensijų sąskaitos į kitą. Tai paprastai atliekama, kai darbuotojas pradeda naują darbą, kad būtų sumažintas darbuotojo turimų atidarytų sąskaitų skaičius.

Saugaus uosto planas

Kiekvienais metais 401 (k) planas turi išlaikyti nediskriminavimo testus (žr. aukščiau), skirtus užkirsti kelią bet kokiai nesąžiningai naudai daug uždirbantiems įmonės darbuotojams. Jei 401(k) neatitinka šių testų, įmonės savininkas gali pereiti prie Safe Harbor 401(k) plano, kuris leidžia planui apeiti šiuos testus mainais į papildomą įmonės savininko įnašą. Be to, turėdami saugaus prieglobsčio 401(k) planą, įmonių savininkai ir bet kurie aukštą atlyginimą gaunantys darbuotojai gali maksimaliai padidinti savo įnašus, o ne apriboti nedidelę atlygį gaunančių darbuotojų įnašo suma.

Teisių suteikimas

 • Standartinis teisių suteikimas: darbuotojo nuosavybės teisė į įmonės lėšas arba kapitalą.
 • Uolos teisių suteikimas: „uola“ yra laikotarpis, po kurio teisių suteikimas arba nuosavybės teisė yra leidžiama. Pavyzdžiui, vienerių metų skardis reiškia, kad darbuotojai įgyjami išdirbę visus metus.
 • Laipsniškas teisių suteikimas: Laipsniškai laikui bėgant suteikia darbuotojui nuosavybės teisę į darbdavio įmokas.
 • Neatidėliotinas teisių suteikimas: darbuotojui suteikiama 100 % visų darbdavio įmokų į pensiją sąskaita.

Jei esate pasirengęs pasikalbėti apie savo įmonės išėjimo į pensiją plano sudarymą, susisiekite su mumis šiandien ir gaukite nemokamą konsultaciją.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *