Ši pandemija daugeliui buvo stiprus smūgis, ypač ekonomikos srityje. Tūkstančiai žmonių liko be darbo, o po to neišvengiamai pateko į gilų susirūpinimą. Štai kodėl mūsų „Bloga“ Peru įmonė, kuri suteikia jums greitas paskolas, jums pasakys kaip susidoroti su finansine įtampa kai jūsų pajamos yra mažos dėl COVID-19.
1. Priimkite esamą situaciją
Didžioji dalis streso sukeliamo nerimo kyla dėl to, kad nežinome, kas nutiks dėl koronaviruso ar kiek laiko viskas bus kitaip. Net žmonės, kurie vis dar turi stabilias pajamas, yra linkę nerimauti dėl pinigų neaiškiais laikais.
Jei vis labiau nerimaujate dėl savo pinigų, inventorizuokite sąskaitas, kurias turite sumokėti, ir finansiniai ištekliai ką tu turi. Greičiausiai praeityje, kaip ir mes visi, susidūrėte su finansinėmis problemomis, todėl pagalvokite, kas jums padėjo su jomis susidoroti, ir pažiūrėkite, ar galite tą patį padaryti dabar.
Galbūt jus domina: Kaip tvarkyti savo mėnesio sąskaitas?
2. Atpažinkite savo emocinius veiksnius
Nustatykite ir venkite situacijų, kurios gali sukelti trumpalaikių ir ilgalaikių problemų. Galbūt esate vienas iš žmonių, kurie perka, kai patiriate stresą, arba galbūt galvojote apie savo nekilnojamojo turto pardavimą. Kad ir kas tai be būtų, neleisk emocijoms tave užvaldyti ir privers jus priimti blogus sprendimus.
Nesunku papulti į pagundą leisti pinigus didžiąją dienos dalį būnant namuose, tačiau pirkdami šiuos nereikalingus pirkinius sumažinsite savo finansines galimybes.
Tuo metu mus visus paveikė lygis, kuriuo ši pandemija paveikė ir paveikė visą pasaulį. Jei manote, kad naujienos ir socialinė žiniasklaida daro neigiamą poveikį jūsų sveikatai, atsiriboti nuo jų yra gera idėja, nes visada galite ieškoti sveikesnių alternatyvų, kad neatsiliktumėte nuo naujienų.
3. Likite aktyvūs
Palaikykite ryšį su draugais, nuolat atnaujinkite savo gyvenimo aprašymą ir pabandykite ir toliau mokėti savo neapmokėtas skolas. Jei turite daugiau laiko, galite pabandyti mankštintis ar užsiimti joga.
Suprantame, kad finansinė įtampa ir nerimas gali jus nuvilti, todėl rekomenduojame užsiimti fizine veikla nuotaikai pagerinti. Geriausia tai, kad jums nereikia išleisti nė cento!
Galbūt jus domina: Išmokite tvarkyti skolas
4. Išeik ir susidurk su savo baimėmis
Daugelio žmonių pajamas paveikė Covid-19, todėl atminkite, kad su tuo nesate vieni. Galite pabandyti atsiriboti ir vengti kalbėtis su draugais ar šeima, nes nerimaujate, ką jie pasakys, kai greičiausiai norės jums padėti.
Susipažinkite su savo baimėmis ir pasikalbėkite apie tai, kas vyksta su žmonėmis, kuriais pasitikite. Pavyzdžiui, jei įsiskolinate, paprašykite jų patarimo, galbūt jie išgyveno tą patį ir rado sprendimą.
Atsiskyrę daugelis pradeda abejoti savo sugebėjimais, o neigiamos mintys juose tikrai atsispindės. Jei jaučiate, kad tai pradeda įvykti, ir turite galimybę išeiti ir užsiimti net mažiausiais darbais, nedvejokite. Užsiimti savimi yra kita. būdas susidoroti su finansine įtampa.
5. Nesijaudinkite dėl ydų
Kai kurie žmonės, nuolat patiriantys stresą ar depresiją, ieško prieglobsčio tokiose ydose kaip alkoholis ir cigaretės, kad pamirštų savo problemas. Tačiau tai ne tik kenkia sveikatai, bet ir pinigų švaistymas.
Jei jums reikia kokiu nors būdu ventiliuoti, galite kreiptis į psichologus ir medicinos specialistus nemokama linija 113, kuri veikia 24 valandas per parą.
Be to, ir laimei, šiandien visi peruiečiai, neturintys privataus draudimo, turi SIS – valstybės teikiamą sveikatos draudimą. Tai yra 100% nemokama ir nereikalauja narystės. Viena iš jos paslaugų yra bendruomenės psichikos sveikatos centrai.
Atminkite, kad tai labai svarbu turėti gerą psichinę sveikatą aiškiau mąstyti ir kurti geresnius ateities planus.
6. Nepalikite nuošalyje savo rutinos
Atsikelkite įprastu laiku ir laikytis savo rutinos. Neleiskite nerimui užvaldyti ir neverskite gaišti brangaus laiko. Pandemijos metu daugelis bedarbių jaunų žmonių ir vienišų žmonių atsisakė savo kasdienybės, todėl labai paveikė jų mitybą ir asmens priežiūrą.
7. Kurkite naujoves ir kurkite savo galimybes
Per šiuos dvejus su puse metų, kai mus užklupo COVID-19, daug žmonių pradėjo kurti savo verslą. Namuose jie naudojasi savo įgūdžiais parduodant pačių pagamintus produktus ir gabenant juos į įvairias šalies dalis.
Kiti žmonės atidarė mažas įmones, skirtas maistui, madai ar ekologiškiems produktams. Didelę šių įmonių sėkmę lėmė socialiniai tinklai ir jų poveikis šiandieninei visuomenei. Tad kodėl nepasinaudojus šia galimybe?
Galbūt jus domina: 7 verslo idėjos, kurias galite plėtoti pandemijos metu
Tikimės, kad šis straipsnis jums padėjo! Žinome, kad netikrumo laikais labai sunku išlikti pozityviam ir aktyviam, tačiau turime atsiminti, kad pažanga priklauso tik nuo mūsų. Nelikite įstrigę ir pradėkite ieškoti geresnės ateities.