Kaip taikoma valstybinė nuomos mokesčio atskaita

Ankstesniuose įrašuose išanalizavome regioninius atskaitymus asmenims, gyvenantiems nuomojamame būste, tačiau taip pat yra valstybinė nuomos mokesčio atskaitakuri pridedama prie regioninės pagalbos.

Abiem atvejais siekiama palengvinti nuomos mokėjimą tiek rizikingiems žmonėms, tiek žmonėms, gyvenantiems įtemptose vietovėse, kurių nuomos mokesčiai gerokai viršija šalies vidurkį.

Kaip taikoma valstybinė nuomos mokesčio atskaita

Žmonės, kurie naudojasi valstybės išskaita nuomai, privalo tai padaryti metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje. Todėl išskaita gaunama vienu mokėjimu (tai nėra tiesioginė mėnesinė pagalba), kuri bus automatiškai pridedama prie Deklaracijos rezultato.

Jei deklaraciją pateikiate internetu, naudodami Mokesčių agentūros projektą, turite susipažinti su skyreliais ir užpildyti tuos, kuriuose kalbama apie nuomą, paprastai esančias 0715 ir tolesniuose laukeliuose.

Projekte jūsų bus paprašyta pateikti tam tikrą informaciją, įskaitant nuomotojo ID, bendras nuomos sumas ir kt. Šiose skiltyse pateikiame Iždui visus reikalingus duomenis, kad būtų galima prašyti valstybės nuomos lengvatos.

Sąlygos pasinaudoti valstybės atskaitymu už nuomą

Ne visi žmonės, gyvenantys nuomojamame būste, galės pasinaudoti šia mokesčių lengvata. Mokesčių agentūra nustato 3 esmines sąlygas šiai atskaitai gauti:

  • Sutartis pasirašyta iki 2015 m. sausio 1 d.
  • Pateikite mažesnę nei 24 107,20 EUR mokesčio bazę per metus.
  • Atskaičiavus šį mokestį iki 2015 m. sausio 1 d.

3 sąlygos yra būtinos, todėl fizinis asmuo, kuris neišlaikė šios atskaitos bent nuo 2015 m. sausio 1 d., negalės pasinaudoti šia mokesčių lengvata.

Ar valstybinė būsto nuomos premija yra pelninga?

Pagrindinė valstybės suteiktos mokesčių lengvatos problema yra ta, kad tai nėra atnaujinta mokesčių lengvata, o greičiau priminimas apie ankstesnius įstatymus.

Valstybine mokesčio lengvata gali pasinaudoti tik nuo 2015 metų šia mokesčių išimtimi pasinaudoję asmenys, kurie iki šios datos taip pat turi sutartis, logiška, kad šiuo metu nuomininkų, kuriems ši mokesčio lengvata, yra nedaug.

Bet kuriuo atveju, jei pastaraisiais metais įtraukėte šią skiltį į savo deklaraciją, gali būti, kad galite tai daryti ir toliau, nes šiuo metu Mokesčių agentūra, regis, neketina keisti nuostatų.

Jei neatitinkate sąlygų, nustatytų, kad galėtumėte pasinaudoti šiuo mokesčių sumažinimu, visada galite pasikonsultuoti su autonominių bendruomenių teikiamomis mokesčių lengvatomis; jos yra atnaujinamos ir didžiąja dalimi neatsižvelgiama į sutarties pasirašymo datą.

Kokia atskaita taikoma valstybės pagalbai nuomai?

Procentas toks pat kaip ir 2015 m. – 10,05 % visų išmokėtų sumų.

Tuo atveju, kai nuomininkas per metus iš viso sumokėjo 6000 eurų nuomos mokesčio, taikant 10,05% atskaitą, galima grąžinti 603 eurus nuo visų metinių įmokų.

Mokesčių agentūra šiuos 603 eurus įtrauktų į pačios Deklaracijos rezultatą, todėl pagalba gaunama vienkartine metine išmoka.

Taip pat labai svarbu pabrėžti, kad prašymas dėl šio mokesčio atskaitymo neatmeta prašymo dėl kitos regioninės pagalbos. Asmuo, kuriam iki 2015 m. taikomas 10,05 % nuomos sumažinimas, savo ruožtu gali pasinaudoti jo autonominėje vietovėje numatyta pagalba ir mokesčių nuolaidomis.

Ar nuomininkams yra numatyti kiti valstybės atskaitymai?

Ne, nuo 2015 m. Vyriausybė nustatė, kad su nuoma susijusią mokestinę pagalbą turi tvarkyti autonominės bendruomenės, o kiek mažiau – miestų tarybos.

Būsto politika didžiąja dalimi yra išvedama iš autonominių bendruomenių ir savivaldybių administracijų, todėl nuomojamiems asmenims mokesčių lengvatas suteikia būtent šios visuomeninės organizacijos, o ne valstybė nustato mokesčių lengvatas.

jūsų nuomos vadovas

Jei ieškote buto ir norite turėti visas garantijas, mes Jums siūlome geriausią nuomos paslaugą su komanda, kuri specializuojasi turto valdymo ir su nuoma susijusių procedūrų srityje.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *