Kas atsitiks, jei negaliu sumokėti būsto paskolos?

Hipotekos nemokėjimas turi pasekmių, kurios priklauso nuo skolos padėties. Jei neatsiskaitoma iki kelių mėnesių, už vėlavimą skaičiuojami delspinigiai. Kai laikui bėgant nemokėjimas tęsiasi, kreditorius gali atsisakyti hipotekos ir pradėti likvidavimo procesą.

Šiame straipsnyje paaiškiname, kas nutinka, jei negalite sumokėti būsto paskolos ir ką galite padaryti, jei norite sumokėti skolas arba nenorite prarasti būsto.

Po kiek laiko po hipotekos negrąžinimo galima paskelbti jos grąžinimo terminą?

Ispanijos hipotekos garantijų įstatymas 5/2024 nustato teisinius minimumus su kuriuo bankas gali deklaruoti išankstinį hipotekos terminą. Ankstesniame įstatyme, nuo 2013 m., būsto paskolą buvo galima įforminti su mažiausiai trimis neapmokėtomis įmokomis. Naujasis įstatymas pakeitė šį laikotarpį skolininkų naudai.

Kokie yra šie naujajame įstatyme nustatyti terminai?

  • Jei vėlavimas įvyksta pirmoje pusėje visos paskolos trukmės, bankas gali pradėti teisminius veiksmus, kai yra a nesumokėjus bent 12 mėnesinių įmokų. Ieškinys bus pradėtas ir tuo atveju, jei skola sieks a 3% nuo paskolos sumos.
  • Kai nutylėjimai atsiranda antroje pusėje nuo paskolos trukmės nemokėjimas bus ne trumpesnis kaip 15 mėnesių arba 7 proc. pradinio kapitalo, kad būtų užtikrinta paklausa.

Kas atsitiks teisminiams procesams dėl hipotekos skolų iki 2024 m., naujojo įstatymo priėmimo metų?

Aukščiausiasis Teismas 463/19 nuosprendžiu nustatė, kad:

Procesai, kurių metu, įsigaliojus minėtam įstatymui 1/2013, paskola buvo nutraukta pritaikius sutarties sąlygą, pripažintą negaliojančia, o skolininko įsipareigojimų nevykdymas neatitinka nustatytų rimtumo ir proporcingumo reikalavimų. aukščiau. , taip pat turėtų būti atmestas.

Tai reiškia, kad yra hipotekos skolų, sudarytų prieš įsigaliojant naujajam įstatymui, kurias reglamentuoja naujieji reglamentai. Todėl šiais atvejais Taip pat galioja principas, kad jei kliento įsipareigojimų nevykdymas yra mažesnis už galiojančiuose įstatymuose numatytus terminus ar procentus, ieškiniai bus nutraukti.. Jei neatitikimas yra didesnis nei naujieji kriterijai, procesas bus tęsiamas.

Padedame išvengti embargo ir panaikinti skolas

Ką daryti, jei negalite sumokėti hipotekos skolos?

Svarbu veikti prieš pablogėjus situacijai ir nesuėjus kreditoriaus išieškojimo terminams.. Kai skolininkas jau žino, kad jo skola toliau didės, jis gali pasinaudoti kai kuriais nuostatuose numatytais veiksmais.

Laikykitės Geros bankininkystės praktikos kodekso

Geros praktikos kodeksas skirtas paskolų ir kreditų su hipotekos garantijomis skolininkams apie jūsų nuolatinę gyvenamąją vietą. Tai taip pat apima neskolininkus hipotekos garantus ir garantus. Tai leidžia derėtis dėl skolos, norint ją sumokėti.

Norint pasinaudoti Geros praktikos kodeksu, būtina laikytis tam tikrų reikalavimų susiję su šeimos ekonomine ir turtine padėtimi bei grynosiomis pajamomis.

Ko galima prašyti pagal šią nuostatą? Kodekse pateikiamos įvairios galimybės:

Restruktūrizuoti skolą

tai įmanoma keisti įmokos dydį, terminus, palūkanų procentus. Reikalavimai, kuriuos reikia įvykdyti, yra šie:

  • Mokestis turi viršyti pusę šeimos vieneto grynųjų pajamų
  • Iš viso būsto vertė neturi viršyti 300 000 eurų.
  • Šeimos pajamos ribojamos iki trijų kartų per metus IPREM.
  • Per ketverius metus iki prašymo pateikimo šeimos finansuose turėjo būti pasikeitimų, dėl kurių sumažėjo jų mokėjimas.

Skolų pašalinimas

Sumažinus prašoma panaikinti dalį skolos. Bankas įvertins, ar skolininkas atitinka minėtus reikalavimus ir visas aplinkybes, turinčias įtakos situacijai.

Atsiskaitymas

Su mokėjimo data Bankas sutinka padengti skolą mainais į būsto pristatymąnepaisant jo vertės.

Pasinaudokite Bendrovės privalumais

Bendrovė leidžia skolininkams sumokėti skolas, įskaitant hipotekos skolas. Paprastai tai reiškia, kad turtas bus likviduotas ir iš gautų pinigų bus sumokėta dalis arba visos skolos.

Be to, su nauja įmone, atsiradusia po 2022 m. reformos yra didesnė šeimos namo apsaugaturint omenyje Galite prašyti panaikinti skolas, neperduodami savo nuolatinės gyvenamosios vietos.

Jei bankas areštavo įkeistą būstą, jis negali toliau reikalauti sumokėti skolą. Bendrovė atleidžia tuos, kurie turi įsiskolinimų, įskaitant tas, kurios išlieka ir po hipotekos arešto.

Parduok namą

Namo pardavimas yra galimybė, kai negalite sumokėti būsto paskolos. Rezultatas visada bus geresnis nei tuo atveju, jei bankas jį parduotų aukcione.

Kas atsitiks su kreditoriumi ir skola? Yra keletas variantų:

  1. Dažniausias variantas – skolą padengti pardavus gautais pinigais.. Jei namas parduodamas už didesnę nei būsto paskolos kainą, likę pinigai atitenka jį pardavusiam asmeniui. Kai būstas buvo parduotas už mažesnę nei skolos vertę, suma atiteks bankui. Likusiam neapmokėtam likučiui susidaro nauja skola, kuri jau nebe hipoteka, o nauja paskola kitokiomis sąlygomis.
  2. Antrasis variantas, pervesti skolą pirkėjui. Šis veiksmas žinomas kaip „hipotekos subrogacija“. Bankas turi duoti sutikimą ir išanalizuoti pirkėjo rizikos profilį. Tai gana dažnas variantas.
  3. Tilto hipoteka yra trečia galimybė. Jis taikomas, kai parduodamas įkeistas būstas, o kitas įsigyjamas su hipoteka. Užuot mokėjęs dvi atskiras būsto paskolas, bankas siūlo jas sujungti į vieną sumokant mažesnį mokestį.

Hipotekos skolų panaikinimas pavėluotų mokėjimų atveju yra subtilus klausimas. Advokato pagalba svarbi, nes jis išanalizuos visas galimybes ir nukreips skolininką, kas jam labiausiai tinka..

Padėsime panaikinti skolas

Paskambinkite mums tel 930 502 305 ir Konsultuosime nemokamai ir be įsipareigojimų kad pasiūlytume geriausią sprendimą. Išsiaiškinsime, ar atitinkate Bendrovės keliamus reikalavimus, ir paaiškinsime, kaip panaikinti skolas.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *