Kas yra aktyvi palūkanų norma ir kaip ji nustatoma?

Palūkanų norma yra suma, kurią mokate už paskolą. Tai yra procentas nuo visos paskolos sumos. Šia prasme yra dviejų tipų palūkanų normos: aktyvios ir pasyvios. Toliau jus moko Chapacash, Peru įmonė, teikianti greitas paskolas kokia yra aktyvi palūkanų norma.

Kokia yra aktyvi palūkanų norma?

Aktyvioji palūkanų norma – tai kredito įstaigų per tam tikrą laikotarpį imama suma procentais nuo paskolintos ar įneštos sumos. Bendros pagrindinės sumos ar sumos palūkanos nustatomos pagal laikotarpį, per kurį suma yra deponuojama ar paskolinama.

Dauguma paskolų naudoja paprastas palūkanas. Tačiau kai kurie taip pat naudoja sudėtines palūkanas, kurios apima palūkanas už pagrindinę sumą ir anksčiau sukauptas palūkanas.

Mažos rizikos paskoloms paprastai taikomos mažos palūkanų normos, o už paskolas, kurios laikomos didele rizika, taikomos didesnės palūkanų normos. Rizika nustatoma atsižvelgiant į skolininko kredito balą. Todėl norint pasinaudoti geriausiomis paskolomis, svarbu turėti gerą kredito balą.

Palūkanų normos taikomos daugumai sandorių, susijusių su paskolomis. Žmonės ima paskolas būstui, nekilnojamajam turtui, transporto priemonėms įsigyti, mokslui ar verslui finansuoti.

Pasiskolinti pinigai dažniausiai grąžinami įprastomis dalimis arba vienkartine išmoka iš anksto nustatytu laiku. Grąžinami pinigai yra daugiau nei pasiskolinti ar įnešti pinigai paskolos laikotarpiui kompensuoti.

Tai gali jus sudominti: Kokie interesų tipai egzistuoja?

Kaip apskaičiuojama aktyvi palūkanų norma?

palūkanų skaičiuoklė

Paprastosios palūkanos – tai palūkanos, skaičiuojamos už pagrindinę pasiskolintą sumą per tam tikrą laikotarpį. Palūkanos skaičiuojamos nuo pagrindinės sumos procentais nuo sumos.

Paprastos palūkanos = Pagrindinė suma * Palūkanų norma * Laikas

Pavyzdžiui, jei pasiskolinti pinigai buvo S/ 20 000 vienerių metų laikotarpiui su paprasta 8 % palūkanų norma, tada palūkanų mokėjimas bus S/ 20 000 * 8 * 1, o tai atitinka S/ 160 000 .

Kuo skiriasi aktyvioji ir pasyvioji palūkanų norma?

Aktyvios palūkanų normos yra tai, ko bankų subjektai taiko už suteiktas paskolas, o pasyviąsias – finansų įstaigų mokamas už juose įdėtus indėlius.

Svarbu nepamiršti, kad turi būti atsižvelgta į TCEA (metinę efektyviųjų sąnaudų normą), nes tai yra reali norma, kurią subjektai ims už suteiktus kreditus. Indėlių atveju tai yra ERR (metinė efektyvi grąžos norma), kuri apima komisinius arba išlaidas, kurios gali būti susijusios su bet kokia finansine operacija.

Kokie veiksniai turi įtakos palūkanų normoms?

palūkanų

Pažymėtina, kad palūkanų normas Peru rinkoje lemia laisva konkurencija arba pasiūlos ir paklausos dėsnis. Taip pat būtina atsižvelgti į tai, kad faktoriai, lemiantys palūkanų normas Jie yra, pavyzdžiui:

  • Investavimo terminas.
  • Vyriausybės nurodymas centriniam atsargų bankui.
  • Kiekvieno vartotojo profilis.
  • Rizika.
  • Rinkos likvidumas.
  • Eksploatacinės išlaidos.

Atminkite, kad jei norite sužinoti vidutinę rinkos siūlomą aktyvią palūkanų normą, galite pasinaudoti Bankininkystės, draudimo ir AFP (SBS) priežiūros tarnybos (SBS) tinklalapiu, kuriame ši informacija skelbiama. Galiausiai prieš imant finansavimą svarbu atsižvelgti į tikrąjį asmens mokėjimą.

Iki šiol mes jums parodėme, iš ko susideda palūkanų norma. Apibendrinant galima teigti, kad tai yra įstaigos suteiktų kreditų kaina, todėl jos pagrindu renkamos palūkanos už nesumokėtus likučius. Tikimės, kad ši informacija buvo įdomi ir naudinga!

Ar jums reikia paskolos tiesioginiu būdu? ar norite plėsti savo verslą? Mūsų tinklaraštyje mes su visais Peru verslininkais. Atminkite, kad jūsų svajonės yra mūsų projektai. Jei norite gauti daugiau informacijos apie mūsų siūlomas paslaugas, susisiekite su mumis naudodami kontaktinę formą.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *