Kas yra apribojimas?

Vienas iš mokestinės skolos etapai yra vykdymo procedūrao administracija praneša apie savo iniciatyvą mokesčių mokėtojui per skubos apvaizda.

Norėdami gauti daugiau informacijos, šiame straipsnyje paaiškinsime, iš ko susideda šis pranešimas ir į viską, į ką turėtumėte atsižvelgti, jei jį gavote.

Iš ko susideda apribojimas?

Suvaržymo apvaizda yra pranešimas, kurį administracija siunčia mokesčių mokėtojui reikalaudama sumokėti mokestinę skolą kurios jau nebėra savanoriškame periode.

Tai yra vykdomasis vardas, kuris pradeda vadinamąją vykdymo procedūrą, kurią ex officio pradeda administracija.

Kur reglamentuojamas vykdomasis raštas?

Šis pranešimas reglamentuojamas gruodžio 17 d. Bendrojo mokesčio įstatyme Nr. 58/2003 ir liepos 29 d. Karališkajame dekrete 939/2005, kuriuo patvirtinamas Bendrasis surinkimo reglamentas.

Kada Iždas gali išsiųsti apribojimą?

Mokesčių administracija gali išsiųsti draudimą nuo pirmosios darbo dienos po savanoriško laikotarpio pabaigos dėl skolos sumokėjimo.

Kokia informacija yra vykdomajame rašte?

Išsami vykdomojo rašto informacija:

 • Mokesčių mokėtojo duomenys.
 • Skolos samprata ir suma su atitinkamu priedu.
 • Teisinis laikotarpis, per kurį mokesčių mokėtojas turi sumokėti skolą.
 • Kokia bus priemoka, taikoma tuo atveju, jei mokesčių mokėtojas ir toliau nesumokėjęs skolos.
 • Kaip atlikti mokėjimą.
 • Įspėjimas, kad nesumokėjus skolos bus areštuotas turtas ar garantijos.
 • Galimybė sustabdyti procedūrą, jei atsiranda kuri nors iš teisiškai nustatytų priežasčių.
 • Skundai, kuriuos mokesčių mokėtojas gali pateikti dėl nutarimo.
 • Pranešimo išdavimo data.

Kokios priemokos taikomos vykdymo procese?

Pasibaigus savanoriškam laikotarpiui ir skolai tampant spaudimui, taikomi šie papildomi mokesčiai:

 • Jis 10% be delspinigių (sumažintas slėgio priedas).
 • Jis 20% su delspinigiais jei atsiskaitoma ne mokėjimo terminu (paprastas mokėjimo priedas). Šiuo metu turtas gali būti areštuotas ir užstatas.

Kita vertus, svarbu nepamiršti, kad jei skola bus sumokėta pasibaigus savanoriškam terminui, tačiau dar negavus vykdomąjį dokumentą, jai bus taikomas 5 proc.

Kokie yra skolos mokėjimo terminai?

Tai priklausys nuo to, kada buvo gautas vykdomasis raštas:

 • Nuo 1 iki 15 mėnesio: iki to paties mėnesio 20 d.
 • Nuo 16 d. iki paskutinės mėnesio dienos: iki kito mėnesio 5 d.

Koks apeliacinis skundas gali būti paduotas dėl suvaržymo?

Prieš prievartos apvaizdą gali būti paduotas apeliacinis skundas dėl pakartotinio nagrinėjimo, kuris bus pateiktas tai pačiai administracinei institucijai, kuri pradeda vykdymo procedūrą. Apeliaciniame skunde būtina nurodyti, kad nebuvo paduotas apeliacinis skundas ūkinėmis-administracinėmis priemonėmis.

Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad apeliacinio skundo pateikimas nagrinėti iš naujo nesustabdys vykdymo, nebent tam bus pateiktos garantijos.

Kaip vykdoma vykdymo procedūra po nutarties?

Jeigu skolininkas sumoka per pavedime nurodytą terminątai yra iniciacijos fazėje, procedūra tuo momentu baigiasi.

Jei nesumokėsite, prasidės apdorojimo etapaskurį gali padaryti konkursas, viešas aukcionas arba tiesioginis apdovanojimas. Šiame etape bus vykdomos garantijos arba areštuojamas turtas skolai apmokėti, taikant atitinkamas palūkanas.

Jei yra garantijos, jos bus vykdomos pirmiausia. Pats mokesčių mokėtojas gali prašyti ir nurodyti kitą turtą, kurio pakanka skolai sumokėti, o administracija spręs, ar jį areštuoti.

Galiausiai įvyksta nutraukimo fazė, kurios metu skolininkas gali sumokėti skolą. Bet taip pat Skola gali būti pripažinta neišieškoma, iš dalies arba visa, išieškoma vėliau.. Taip pat galima susitarti su administracija, kad skola išnyktų.

Kokiais atvejais galimas vykdymo proceso sustabdymas?

Administracija turės automatiškai sustabdyti procedūrąir skolininkui nepateikus jokios garantijos, jei tai kelia prieštaravimą dėl skolos apskaičiavimo klaidų, dėl to, kad minėtos skolos nebėra, dėl skolininko tapatybės nustatymo duomenų klaidos, dėl ieškinio reikalavimo termino pasibaigimo arba dėl to, kad savanorišku laikotarpiu nebuvo pranešta apie likvidavimą.

Taip pat yra galimybė sustabdyti procedūrą trečiosios šalies domenuikai trečiasis asmuo pateikia apeliacinį skundą, nes skolai išieškoti areštuotas turtas yra jo.

Atšaukti skolas iždui ir socialinei apsaugai

Kai yra skolingi mokėjimai iždui ir socialinei apsaugai ir šių mokėjimų nepavyksta sumokėti, galioja įstatymas, leidžiantis panaikinti skolas: Bendrovė.

Šis įstatymas leidžia sumokėti iki 10 000 eurų iždu ir dar 10 000 eurų socialiniam draudimui. Savo ruožtu įstatymas leidžia anuliuoti iki 100% įsiskolinimų bankams, finansų įmonėms, tiekėjams, sąskaitas faktūras ir kt.

Jei norite informuos jus nemokamai ir be įsipareigojimų šio įstatymo, Skambinkite mums numeriu 930 502 305 o ekspertas teisininkas jums padės ir išnagrinės jūsų bylą. Taip pat galite užpildyti formą ir mes su jumis susisieksime.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *