Kas yra BVP? | Chapacash

BVP arba bendrasis vidaus produktas yra vienas iš svarbiausių būdų parodyti, kaip gerai ar prastai sekasi ekonomikai. Jei nežinote, ką šis terminas reiškia, nesijaudinkite. Kitame straipsnyje „Chapacash“, Peru įmonė, teikianti greitąsias paskolas, paaiškina kas yra BVP.

Kas yra BVP?

Bendrasis vidaus produktas – tai šalies ekonomikos dydžio ir sveikatos matas per tam tikrą laikotarpį (dažniausiai ketvirtį ar metus). Be to, jis naudojamas palyginti skirtingų ekonomikų dydžius skirtingu laiko momentu.

Kaip jus veikia BVP?

Jei BVP augs, vyriausybė naudosis tuo kaip įrodymu, sakydama, kad ji atlieka gerą darbą valdydama ekonomiką. Panašiai, jei jis sumažės, opozicijos politikai sakys, kad vyriausybė netinkamai su tuo elgiasi. BVP padeda vyriausybei nuspręsti, kiek ji gali išleisti viešosioms paslaugoms ir kiek reikia padidinti mokesčius.

Jei BVP nuolat didės, žmonės mokės daugiau mokesčių vien todėl, kad uždirba ir išleidžia daugiau. Tai reiškia, kad vyriausybė gali išleisti daugiau pinigų viešosioms paslaugoms, tokioms kaip mokyklos, policija ir ligoninės.

BVP rūšys

BVP gali būti perduodamas keliais būdais, kiekvienas pateikia šiek tiek skirtingą informaciją. Tai yra pagrindiniai BVP tipai:

1. Nominalus BVP

Nominalusis BVP yra ekonominės produkcijos įvertinimas ekonomikoje, į kurį įskaičiuojamos dabartinės kainos. Kitaip tariant, tai neatmeta infliacijos ar kainų kilimo tempo, kuris gali išpūsti augimo rodiklį.

Visos prekės ir paslaugos, įskaičiuojamos į nominalųjį BVP, vertinamos kainomis, kuriomis tos prekės ir paslaugos buvo faktiškai parduodamos tais metais. Nominalus BVP vertinamas vietine valiuta arba JAV doleriais pagal užsienio valiutos rinkos kursą, kad būtų galima palyginti šalių BVP grynai finansine prasme.

Nominalusis BVP naudojamas lyginant skirtingus tų pačių metų gamybos ketvirčius. Lyginant dvejų ar daugiau metų BVP, naudojamas realusis BVP. Taip yra todėl, kad infliacijos įtakos pašalinimas leidžia lyginant skirtingus metus sutelkti dėmesį tik į apimtį.

2. Realusis BVP

Realusis BVP yra pagal infliaciją pakoreguotas matas, atspindintis tam tikrais metais ekonomikoje pagamintų prekių ir paslaugų kiekį, o kainos kasmet pastovios, kad būtų atskirtas infliacijos arba defliacijos poveikis nuo produkcijos tendencijų. su laiku. Kadangi BVP yra pagrįstas prekių ir paslaugų pinigine verte, jis priklauso nuo infliacijos.

Kylančios kainos didins šalies BVP, tačiau tai nebūtinai atspindi bet kokius gaminamų prekių ir paslaugų kiekio ar kokybės pokyčius. Todėl, žvelgiant tik į ekonomikos nominalųjį BVP, gali būti sunku suprasti, ar šis skaičius padidėjo dėl realaus gamybos padidėjimo, ar dėl kainų padidėjimo.

3. BVP vienam gyventojui

BVP vienam gyventojui yra šalies gyventojų BVP vienam asmeniui matas. Tai rodo, kad produkcijos arba pajamų dydis vienam asmeniui ekonomikoje gali rodyti vidutinį produktyvumą arba vidutinį gyvenimo lygį. BVP vienam gyventojui gali būti išreikštas nominaliąja, realiąja (atsižvelgiant į infliaciją) arba PGP (perkamosios galios pariteto) dydžiais.

Pagal pagrindinį aiškinimą BVP vienam gyventojui parodo, kiek ekonominės produkcijos vertės gali būti priskirta kiekvienam piliečiui. Tai taip pat reiškia bendros nacionalinės gerovės matą, nes vienam asmeniui tenkanti BVP rinkos vertė taip pat lengvai pasitarnauja kaip gerovės matas.

BVP vienam gyventojui dažnai analizuojamas kartu su tradiciniais BVP rodikliais. Ekonomistai naudoja šią metriką savo šalies vidaus ir kitų šalių produktyvumui suprasti.

BVP vienam gyventojui apima ir šalies BVP, ir jos gyventojus. Todėl gali būti svarbu suprasti, kaip kiekvienas veiksnys prisideda prie bendro rezultato ir turi įtakos BVP vienam gyventojui augimui.

Iki šiol mes jums parodėme Iš ko susideda BVP?. Tai visos įmonių, vyriausybių ir asmenų veiklos ekonomikoje matas. Be to, BVP leidžia įmonėms spręsti, kada plėstis ir samdyti daugiau žmonių, o vyriausybei – apskaičiuoti, kiek apmokestinti ir išleisti. Tikimės, kad ši informacija buvo įdomi ir naudinga!

Ar jums reikia paskolos tiesioginiu būdu? ar norite plėsti savo verslą? Mūsų tinklaraštyje mes su visais Peru verslininkais. Atminkite, kad jūsų svajonės yra mūsų projektai. Jei norite gauti daugiau informacijos apie mūsų siūlomas paslaugas, susisiekite su mumis naudodami kontaktinę formą.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *