Kas yra energetinis sertifikatas ir kaip jį gauti?

Žinoti Kas yra energetinis sertifikatas o kokias pasekmes šis dokumentas turi, būtina nuomojant būstą. Energijos sertifikatas yra privalomas įforminant būsto nuomą nuo 2013 m., siekiama, kad nuomininkas turėtų informaciją apie vidutinį namo suvartojimą, o savininkas – teisinį dokumentą, patvirtinantį, kad nuo 2013 m. įrenginio būsena.

Kas yra energetinis sertifikatas

Kai analizuojame, kas yra energinis sertifikatas, remiamasi namo energijos sąnaudomis. Šis sertifikatas yra profesionalaus techniko išduotas dokumentas, kuriame pateikiamas namo energinio naudingumo apskaičiavimas.

Sąskaitų apmokėjimas yra fiksuotos išlaidos žmonėms, gyvenantiems name, nesvarbu, ar tai būtų savininkas, ar žmonės, kurie name gyvena kaip nuomininkai. Energijos sertifikatas yra privalomas tiek perkant ir parduodant turtą, tiek pasirašant nuomos sutartį.

Į kokius veiksnius atsižvelgiama energetiniame sertifikate?

Dabartiniai energetiniai sertifikatai įvertina visus aspektus, kurie yra namo energinio naudingumo dalis, taip pat yra pritaikyti prie paties namo sąlygų ir įrangos, todėl kiekvienas sertifikatas yra ypatingas, tačiau yra keletas veiksnių, kurie būdinga daugeliui namų:

  • Pastato paviršius, orientacija ir konstrukcija. Yra klausimų, susijusių su pačia statyba, kurios turės lemiamos įtakos būsto energiniam naudingumui ir dėl to bus įtrauktos į energetinį sertifikatą. Paviršiaus plotas, pastato forma, orientacija ar statybinės medžiagos bus labai svarbios būsto temperatūrai.
  • Įranga. Energijos sertifikatas įvertina tiek energetinius įrenginius, tiek apšvietimą. Dujų, vandens ir kiti panašūs įrenginiai vertinami pagal vidutinį suvartojimą, taip pat namo elektros kainą.
  • Apgyvendinimo ir eksploatavimo sąlygos. Technikas taip pat įvertina naudojimą ir užimtumą pagal turimus kvadratinius metrus.
  • Terminis vokas. Tai, ką mes žinome kaip šiluminis apvalkalas, reiškia gaubtus. Šilumos tiltelių ir efektyvių energijos taupymo sistemų įrengimas leidžia gerokai sumažinti būsto priežiūrai reikalingas sąnaudas.

Aukščiau yra pagrindiniai veiksniai, analizuojami energetiniame sertifikate, nors priklausomai nuo namo savybių, galima pridėti ir kitų vertinimų, kurie susiję su įrenginių ir pačios konstrukcijos efektyvumu.

Energijos skalės aiškinimas

Energijos sertifikatas išskaido visus veiksnius, susijusius su namo energijos gamyba ir tausojimu, tačiau paskutinėje dalyje pateikiama bendra energetinė skalė, pagal kurią galime nustatyti bendras būsto sąlygas.

Šiuo metu ši skalė turi 7 lygius nuo A (efektyviausias) iki G (mažiausiai efektyvus).

  • AB lygiai: A efektyvumo lygis reikalauja minimalių išlaidų ir dažniausiai siejamas su pasyviais namais ir nebrangiomis energijos sistemomis. B lygis reiškia, kad išleidžiama daug mažiau nei vidutiniškai, nors ir nepasiekiama minimumo.
  • CD lygiai: šie lygiai yra vidutiniai, todėl yra labiausiai paplitę.
  • EFG lygiai: namas, kurio energetinis įvertinimas yra E, F arba G, yra namas, kuriam reikės daug didesnių išlaidų nei vidutinės, o tai yra apie 50 eurų per mėnesį.

Žemesnis nei vidutinis energijos lygis nereiškia, kad turite problemų dėl tinkamumo gyventi, tačiau tai pareikalaus didesnių išlaidų, nei to reikalauja namai su atsakingesnėmis sistemomis.

Įrenginių tobulinimas prieš gaunant energetinį sertifikatą

Yra daug renovacijos darbų, kuriuos galime atlikti namuose, kad pagerintume energetinio sertifikato rezultatą. Labiausiai paplitę yra tie, kurie susiję su atsakingu energijos tiekimu ir naujais korpusais.

Saulės baterijų įrengimas karštam buitiniam vandeniui ruošti yra veiksmingas būdas sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį ir energijos sąnaudas, taigi pagerina energijos sąlygas namuose.

Aptvarų su šilumos tilteliu, pagamintų iš kokybiškų izoliacinių medžiagų, įrengimas taip pat padės išlaikyti namo vidaus temperatūrą, o tai pagerins jo eksploatacines savybes.

Svarbu nepamiršti, kad tokios investicijos ne tik padės gauti geresnį energetinį įvertinimą, bet ir padės perkainoti turtą bei sumažinti mūsų pėdsaką aplinkai.

Energijos sertifikato valdymas su

Mes siūlome Jums galimybę atlikti įvairius nekilnojamojo turto sandorius, kad Jums to nereikėtų daryti. Nuo 2013 m., įsigaliojus naujiems reglamentams, tiek parduodant, tiek nuomojant būstą privaloma turėti kompetentingo techniko išduotą energetinį sertifikatą, kad nuomininkai ar pirkėjai galėtų nustatyti būsto efektyvumo lygį. Į Siūlome Jums galimybę prašyti ir tvarkyti sertifikato užklausą, susisiekiame su technikas netoli Jūsų buvimo vietos, kad užtikrintume geriausią tokio tipo procedūros kainą.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *