Kas yra investiciniai fondai ir kaip jie veikia?

Nežinote, kaip pradėti investuoti savarankiškai? Įdėjus pinigus į investicinį fondą, to nepadarysi vienas. bet,Kas yra investiciniai fondai ir kaip jie veikia?? Jei nežinote atsakymo, nesijaudinkite. Toliau „Chapacash“, Peru įmonė, teikianti paskolas įmonėms, papasakos viską, ką reikia žinoti šia tema.

Kas yra investiciniai fondai?

Investiciniai fondai yra investavimo strategijos, leidžiančios sutelkti savo pinigus su kitais investuotojais, kad įsigytumėte akcijų, obligacijų ar kitų vertybinių popierių kolekciją, kurią gali būti sunku atkurti patiems.

Tai dažnai žinoma kaip portfelis. Investicinio fondo kaina, dar vadinama grynąja aktyvų verte (GAV), nustatoma iš bendros portfelyje esančių vertybinių popierių vertės, padalytos iš neapmokėtų fondo akcijų skaičiaus.

Ši kaina svyruoja pagal portfelyje esančių vertybinių popierių vertę kiekvienos darbo dienos pabaigoje. Turėkite omenyje, kad investicinių fondų investuotojai Jie iš tikrųjų neturi vertybinių popierių, į kuriuos fondas investuoja; Jiems priklauso tik paties fondo akcijos.

Kaip veikia investiciniai fondai?

Kai perkate investicinio fondo akcijas, perkate teisę į dalį grąžos, uždirbtos iš fondo akcijų, obligacijų ir kito turto portfelio. „Savitarpis“ reiškia, kad jūs padalinate pelną (ir nuostolius) su kitais fondo investuotojais.

Investicinis fondas uždirba dividendus ir palūkanas iš įvairių investicijų, kurias jis turi savo portfelyje. Fondo valdytojai gali pasirinkti reinvestuoti pelną arba paskirstyti jį savo investuotojams, atsižvelgdami į savo strategiją ir bendras rinkos sąlygas. Kai valdytojai uždirba kapitalo prieaugį (arba nuostolius) parduodami turtą, jie taip pat perduodami investuotojams.

Tai, kad jis yra abipusis, taip pat reiškia, kad investicinio fondo veikla priklauso ne tik nuo fondo valdytojo, bet ir nuo investuotojų elgesio. Kai savininkai parduoda savo investicinių fondų akcijas, fondo valdytojui gali tekti likviduoti turimas portfelio dalis.

To turto pardavimas gali būti atliktas nesavalaikiu ir dėl to fondas gali patirti nuostolių, kurie gali būti perduoti likusiems investuotojams.

Investiciniai fondai ir GAV

GAV nustato investicinio fondo akcijų kainą. Skirtingai nuo akcijų, obligacijų ar biržoje prekiaujamų fondų (ETF), investicinio fondo akcijų kaina prekybos dieną nesvyruoja. Vietoj to, jis skaičiuojamas tik kartą per dieną, uždarius rinkas.

Štai kaip veikia GAV: bendra viso investicinio fondo turimo turto vertė susumuojama pasibaigus prekybai ir padalyta iš išleistų akcijų skaičiaus. GAV taip pat gali būti vadinama fondo uždarymo kaina, nes visi pavedimai pirkti ir parduoti investicinių fondų akcijas vykdomi už kainą, nustatytą prekybos dienos pabaigoje.

Kaip išsirinkti investicinius fondus investuoti?

Pirmas žingsnis renkantis investicinį fondą – suprasti savo investavimo tikslus ir pageidavimus. Įvertinkite savo rizikos toleranciją arba tai, kaip agresyviai ar konservatyviai norite siekti augimo ir grąžos, tada pasirinkite investicinį fondą, kuris atitinka jūsų rizikos toleranciją.

Pavyzdžiui, jei esate agresyvus investuotojas, toleruojantis didelę riziką, galbūt norėsite pasidomėti investiciniais fondais, kurie investuoja į besivystančių rinkų akcijas. Jei esate konservatyvus investuotojas, mažiau toleruojantis riziką, galbūt norėsite patikrinti investicinius fondus, kurie investuoja į mažos rizikos vyriausybės obligacijas.

3 investicinių fondų rūšys

Yra įvairių investicinių fondų rūšys pasirinkti pagal priemones, į kurias investuojate, numatomą pelningumą ir riziką, kurią norite prisiimti.

1. Skolos instrumentų investiciniai fondai

Didžiąją jos turto dalį sudaro obligacijos, trumpalaikės priemonės ir indėliai. Jie turi mažą riziką, bet mažesnę tikėtiną grąžą. Jie nesukelia didelių kainų svyravimų.

2. Mišrių pajamų investiciniai fondai

Jos turtą sudaro skolos ir kintamų pajamų instrumentai. Jie yra didesnės rizikos nei skolos instrumentų investiciniai fondai, o tai kompensuoja didesnio pelningumo lūkesčiai.

3. Kintamų pajamų investiciniai fondai

Didžioji jo turto dalis yra investuota į kintamų pajamų priemones (akcijas). Jie kelia didžiausią riziką, nes akcijų kainos turi didesnį nepastovumą, tačiau jos gali būti pelningesnės.

Iki šiol mes jums parodėme Kas yra investiciniai fondai?. Investuojant galioja bendra taisyklė, kad didesnė grąža dažnai lygi didesnei rizikai. Investicijų diversifikavimas gali būti vienas iš būdų sumažinti riziką, o investiciniai fondai gali padėti lengvai ir pelningai diversifikuoti.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *