Kas yra likvidi skola?

Šiandien dauguma Ispanijos piliečių turi skolų, ar atnaujinta su apmokėjimu, ar neapmokėta. Tai yra hipotekos, kredito kortelių ar asmeninių paskolų atvejis.

Visi sitie skolos Jie turi tam tikrų ypatybių, kurios bus svarbios atliekant bet kokius teisminius veiksmus.

Kitas Paaiškinsime, kas yra likvidi skola.

Likvidios skolos apibrėžimas

Likvidi skola yra ta pinigų suma, kuri išreiškiama raidėmis ir skaičiais. Kitaip tariant, Skola yra likvidi, kai ją galima kiekybiškai įvertinti, tai yra, nustatyti.

Pavyzdžiui, kompensacija už civilinę atsakomybę nebūtų likvidi skola, nes ji nėra kiekybiškai įvertinta. Palūkanos ar kompensacijos, kurių dydis tiksliai nenustatytas, taip pat nebus likvidi skola.

Likvidumas neturėtų būti suprantamas kaip kažkas griežtesnio ar ribotesnio nei yra. Pavyzdžiui, taip pat Suprantama, kad skola yra likvidi, kai skolos sumą galima kiekybiškai įvertinti atliekant aritmetines operacijas.

Dėl likvidžios skolos skelbiamas Civilinio proceso įstatymo 572 str.

1. Dėl vykdymo išsiuntimo Bet kokia konkreti pinigų suma, nurodyta pavadinime raidėmis, skaičiais ar suprantamais skaičiais, bus laikoma likvidžia.. Esant nesutarimams tarp skirtingų kiekio išraiškų, pirmenybė teikiama raidėmis nurodytam. Tačiau vykdymo išsiuntimo tikslais nereikės, kad vykdytojo prašoma delspinigių, galinčių susikaupti vykdymo metu, ir jų sukeliamų išlaidų suma būtų likvidi.

[…]

Trumpai tariant, skola yra likvidi, kai skolos suma yra žinoma ir tiksli bei išreiškiama skaičiais. Jei tiksli skolos suma nežinoma arba reikia priimti teismo sprendimą, ji nebus likvidi.

Kodėl ši skolos savybė svarbi?

Svarbu žinoti, kas yra likvidi skola, nes ji yra vienas iš reikalavimų, kad būtų reikalaujama skola teismine tvarka.

Viena iš populiariausių skolų išieškojimo teisminių procedūrų yra stebėjimo teismas. Šiuo sprendimu taip siekiama paspartinti nesumokėtų skolų išieškojimąnes jeigu prašymas išieškoti bus priimtas ir skolininkas neatsiskaitys, prasidės turto areštas.

Kad subjektas, reikalaujantis jūsų skolos, pradėtų stebėjimo teismasskola turi atitikti šias charakteristikas:

  • Būdamas a piniginė skola. Tai reiškia, kad Reikalingas kreditas turi būti išreikštas pinigais teisėta mokėjimo priemone, nacionalinis ar užsienio. Dėl šios priežasties šis sprendimas netaikomas pareigoms daryti ar duoti ne pinigus.
  • Būdamas a pasibaigusi skola. Tai reiškia, kad kredito turi būti praleidęs nustatytą mokėjimo terminą. Ateities skolų reikalauti negalima.
  • Būdamas a likvidi skola. Kaip jau minėjome, tai yra skola kiekybiškai ir tiksliai.

Jei skola atitinka šias charakteristikas, ją galima pareikalauti atliekant stebėjimo bandymą. Šiame bandyme turi būti pateikti dokumentai, įrodantys šios nesumokėtos skolos egzistavimą.

Kaip veikia stebėjimo bandymas?

Mokėjimo įsakymas yra toks, kuriuo reikalaujama sumokėti pirmiau nurodytos rūšies skolą. Nėra ribojamos ieškinio sumos. Norėdami reikalauti šios skolos, turite pagrįsti šios neapmokėtos skolos egzistavimą tam tikrais dokumentais:

  • Dokumentai, kurie atrodo pasirašyti skolininko.
  • Kreditoriaus vienašališkai sudarytos sąskaitos faktūros, važtaraščiai, pažymos ar kiti dokumentai, įrodantys egzistuojančius kreditoriaus ir skolininko santykius.
  • Komerciniai dokumentai, įrodantys ankstesnius ilgalaikius santykius, be to, pateikiami dokumentai, išreiškiantys reikiamą skolą.
  • Pažymos apie mokėtinų sumų nemokėjimą, kai kalbama apie bendrąsias savininkų bendrijų išlaidas.

Nustačius, kad reikalaujama sumokėti skola yra reali ir įrodoma, prašymas reikalauti pinigų bus priimtas. Nuo to momento skolininkas turės 20 darbo dienų reikiamai skolai sumokėti.

  • Jei skola bus sumokėta per nustatytą terminą, procedūra bus archyvuojama.
  • Jei skola nesumokama, procedūra pereina į vykdymo fazę. Fazė, kai pinigų reikalaujantis subjektas gali prašyti areštuoti turtą, darbo užmokestį, tikrinti sąskaitas ir pan.

Taip pat yra galimybė prieštarauti prašymui dėl stebėjimo. Norėdami tai padaryti, asmuo turi kreiptis į Teismą ir raštu nurodyti priežastis, kodėl jis neturi mokėti tos skolos.

Turite negrąžintų skolų ir norite jų atsikratyti?

Jei turite neapmokėtų skolų, greičiausiai jos atitinka aukščiau paminėtus požymius, todėl visos jos yra išieškotinos skolos. Tokiu atveju galite atsikratyti skolos per Bendrovę.

Bendrovė siūlo galimybę panaikinti Jūsų skolas, paskelbiant Jūsų nemokumą kaip skolininkas. Kaip ir įmonės, paskelbiate bankrotą ir pradedate restruktūrizuoti savo skolas. Šis restruktūrizavimas gali apimti skolos sumažinimą arba net 100% pašalinimas.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *