Kas yra neobankai ir kaip jie veikia?

Pastaruoju metu neobankingas tapo populiariu žodžiu fintech bendruomenėje. Terminas įgijo trauką nuo tada, kai tapo žinių ir žiniasklaidos dėmesio centru. bet,kas yra neobankai? Toliau jums tai paaiškina „Chapacash“, Peru įmonė, teikianti paskolas įmonėms.

Kas yra neobankas?

Neobankas yra skaitmeninio banko tipas be filialų. Užuot fiziškai buvus konkrečioje įstaigoje, neobankininkystė veikia tik internetu. Tai plati finansinių paslaugų teikėjų grupė, aptarnaujanti šiandienos technologijas išmanančius klientus.

Neobankus galima vadinti įmonėmis fintech kurios siūlo skaitmeninius ir mobiliuosius finansinius sprendimus, mokėjimus ir pinigų pervedimus, pinigų paskolas ir kitas paslaugas. Nors jie neturi savo banko licencijos, jie turi bankų partnerius, teikiančius licencijuotas banko paslaugas.

Finansinei aplinkai keičiantis klientų patirties ir pasitenkinimo link, atsirado atotrūkis nuo to, ką tradiciniai bankai siūlo, ir to, ko tikisi klientai. Ir neobankai bando užpildyti šią tuštumą.

Kaip veikia neobankai?

Žvelgiant iš kliento perspektyvos, neobankas gali būti ne kas kita, kaip programa, kurią naudojate tvarkydami savo pinigus ir priimdami sprendimus. Tiems, kurie yra susipažinę su technologijomis, neobank sąskaitas lengva greitai susikurti.

Dažnai galite užmegzti santykius su neobanku ir pradėti naudotis jo paslaugomis nepasirašę jokių fizinių dokumentų; Tiesiog prisiregistruokite gauti paskyrą ir programą.

Neobankai visiems klientams nepakeičia tradicinių bankų. Kai kurie neobankai leidžia susieti tradicines banko sąskaitas su jų sistemomis, kad galėtumėte mėgautis geriausiais iš abiejų pasaulių.

„Neobank“ pasiūlymai yra panašūs į tradicinių bankų ir kredito unijų pasiūlymus, tačiau jie yra ribotesni. Jie paprastai apima:

  • Taupymo ir čekių sąskaitos
  • Mokėjimo ir pinigų pervedimo paslaugos
  • Finansinio švietimo priemonės, pvz., biudžeto sudarymo pagalba

Daugelis neobankų siūlo ribotą kreditą arba jo visai neduoda, kad apribotų savo riziką, o tai padeda išlaikyti mažas išlaidas. Tačiau kai kurie neobankai teikia paskolas privatiems asmenims ir įmonėms per bankus partnerius ir kredito unijas.

Stambūs bankai pripažino neobankinių produktų paklausą ir pradėjo diegti panašius pasiūlymus, kad galėtų konkuruoti. Šiais produktais siekiama patikti mobiliųjų ir technologijas išmanančių vartotojų bazei, taip pat tiems, kurie neturi bankų.

Pavyzdžiui, „Bank of America“ savo mobiliojoje programėlėje siūlo virtualų finansinį asistentą, pagrįstą dirbtiniu intelektu, pavadinimu „Erica“.

Tai gali jus sudominti: Kaip tvarkyti savo mėnesines sąskaitas?

Kodėl neobankas?

Pastaraisiais metais matome didžiulius pokyčius finansų pramonėje. Šalyje yra daugiau nei 2000 fintech žaidėjų, todėl skaitmeniniai mokėjimai priimami dideliu mastu. Klientai atsisako fizinių bankų ir grynųjų pinigų, o daugiau kreipiasi į skaitmeninę bankininkystę ir pinigines.

Vis daugiau žmonių dabar labiau nei bet kada nori atlikti mokėjimus internetu naudodami „Google Pay“, „Paytm“, „PhonePe“ ir kt. Jei pagalvosime apie šiuos skaičius, pamatysime neobankų potencialą. Tai suteikia sklandumo, kurio nesiūlo tradiciniai bankai. Jie taip pat gali būti lengvai tvarūs ir pelningi.

Neobankų privalumai

Baigdami parodysime pagrindinį neobankų privalumai:

  • Mažos išlaidos: mažiau reglamentų ir kredito rizikos nebuvimas leidžia neobankams išlaikyti mažas išlaidas. Produktai paprastai yra prieinami ir neturi mėnesinių priežiūros mokesčių.
  • Patogu: „Neobanks“ leidžia atlikti daugumą (jei ne visą) banko operacijų per mobiliąją programėlę. Be pagrindinių banko užduočių, galite tvarkyti savo finansus ir numatyti veiklą savo sąskaitose, kad išvengtumėte problemų.
  • Greitas apdorojimo laikas: šios techniką išmanančios institucijos leidžia klientams greitai nustatyti paskyras ir apdoroti programas. Neobankai, siūlantys paskolas, gali praleisti nelanksčius ir daug laiko reikalaujančius paskolos paraiškų teikimo procesus, o pasitelkę novatoriškas strategijas, skirtas įvertinti jūsų kreditą ir pagreitinti procesą.

Iki šiol matėme Kas yra neobankai?. Apibendrinant, tai yra tik internetinės finansų įstaigos. Neobankai paprastai siūlo mažiau produktų ir paslaugų nei tradiciniai bankai, padedantys sumažinti tiek institucinę riziką, tiek klientų išlaidas. Tikimės, kad ši informacija buvo įdomi ir naudinga!

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *