Kas yra sukauptos palūkanos?

Uždirbtos palūkanos yra labai svarbios norint suprasti, kiek turėsite sumokėti kitoje kredito kortelės ataskaitoje. Bet ar tiksliai žinai kas yra sukauptos palūkanos? Kitame straipsnyje „Chapacash“, Peru įmonė, teikianti skubias paskolas ir kitus finansinius produktus, jums tai paaiškina.

Kas yra sukauptos palūkanos?

Apskaitoje sukauptos palūkanos reiškia palūkanų sumą, kuri buvo patirta nuo konkrečios datos už paskolą ar kitą finansinį įsipareigojimą, bet dar nesumokėta. Sukauptos palūkanos skolintojui gali būti sukauptų palūkanų pajamos arba skolininko sukauptos palūkanų išlaidos.

Kaip veikia sukauptos palūkanos?

palūkanų skaičiuoklė

Sukauptos palūkanos skaičiuojamos nuo paskutinės ataskaitinio laikotarpio dienos. Pavyzdžiui, tarkime, kad palūkanos mokamos kiekvieno mėnesio 20 dieną, o ataskaitinis laikotarpis yra kiekvieno kalendorinio mėnesio pabaiga. Balandžio mėnesį reikės sukaupti 10 dienų palūkanas, nuo 21 iki 30 d.

Sukauptos palūkanos įtraukiamos į pelno (nuostolių) ataskaitą kaip pajamos arba sąnaudos, priklausomai nuo to, ar įmonė skolina, ar skolinasi. Be to, dar nesumokėta ar nesurinkta pajamų ar išlaidų dalis įrašoma į balansą kaip turtas arba įsipareigojimai.

Kadangi tikimasi, kad sukauptos palūkanos bus gautos arba sumokėtos per vienerius metus, jos dažnai klasifikuojamos kaip trumpalaikis turtas arba trumpalaikiai įsipareigojimai.

Tai gali jus sudominti: Kokie yra reikalavimai norint gauti paskolą?

Kaupiamoji apskaita

Sukauptos palūkanos yra kaupiamosios apskaitos rezultatas, kai reikalaujama, kad apskaitos operacijos būtų pripažįstamos ir įrašomos tada, kai jos įvyksta, neatsižvelgiant į tai, ar mokėjimas tuo metu buvo gautas ar išleistas.

Galutinis palūkanų kaupimo tikslas yra užtikrinti, kad sandoris būtų tiksliai įrašytas tinkamu laikotarpiu. Kaupiamoji apskaita skiriasi nuo grynųjų pinigų apskaitos, kuri pripažįsta įvykį, kai keičiami pinigai ar kitos atlygio formos.

Pajamų pripažinimo principas ir atitikimo principas yra svarbūs kaupiamosios apskaitos aspektai ir abu yra svarbūs kaupiamųjų palūkanų sąvokai.

Pajamų pripažinimo principas teigia, kad pajamos turi būti pripažįstamos tuo laikotarpiu, kai jos uždirbamos, o ne tada, kai gaunamas mokėjimas. Nuoseklumo principas teigia, kad sąnaudos turi būti registruojamos tuo pačiu ataskaitiniu laikotarpiu kaip ir susijusios pajamos.

Norėdami parodyti, kaip šie principai veikia uždirbtas palūkanas, apsvarstykite įmonę, kuri ima paskolą įmonės transporto priemonei įsigyti. Įmonė bankui skolinga palūkanas už transporto priemonę kito mėnesio pirmą dieną. Įmonė naudojosi transporto priemone visą praėjusį mėnesį, todėl gali ją naudoti verslui vykdyti ir pajamoms gauti.

Kiekvieno mėnesio pabaigoje įmonė turi įrašyti palūkanas, kurias tikisi mokėti kitą dieną. Be to, bankas fiksuos per tą patį mėnesio laikotarpį uždirbtas palūkanų pajamas, nes numato, kad skolininkas jas sumokės kitą dieną.

Uždirbtų palūkanų pavyzdys: apskaita

Apsvarstykite toliau pateiktą pavyzdį. Tarkime, kad yra 20 000 USD gautina paskola su 7,5% palūkanų norma, už kurią buvo gautas mokėjimas už laikotarpį iki mėnesio 20 d. Pagal šį scenarijų, norint įrašyti papildomą palūkanų pajamų sumą, kuri buvo uždirbta nuo mėnesio 21 dienos iki 30 dienos, skaičiuojama taip:

(7,5 % x (10/365)) x 20 000 USD = 41,10 USD

Mokėjimą gaunančiai šaliai priskaičiuota palūkanų suma yra įskaitymas į palūkanų pajamų sąskaitą ir debetas į gautinų palūkanų sąskaitą. Todėl gautina sąskaita įrašoma į balansą ir priskiriama trumpalaikiam turtui. Ta pati suma pelno (nuostolių) ataskaitoje taip pat priskiriama pajamoms.

Palūkanos, sukauptos šaliai, kuri turi sumokėti, yra sukauptų įsipareigojimų sąskaitos kreditas ir palūkanų išlaidų sąskaitos debetas. Įsipareigojimai perkeliami į balansą kaip trumpalaikiai įsipareigojimai, o palūkanų sąnaudos parodomos pelno (nuostolių) ataskaitoje.

Iki šiol mes jums parodėme Iš ko susideda sukauptos palūkanos?. Sugriebti kaip veikia sukauptos palūkanos gali padėti strategiškiau vertinti savo finansus. Tikimės, kad ši informacija buvo įdomi ir naudinga!

Ar jums reikia paskolos tiesioginiu būdu? ar norite plėsti savo verslą? Mūsų tinklaraštyje mes su visais Peru verslininkais. Atminkite, kad jūsų svajonės yra mūsų projektai. Jei norite gauti daugiau informacijos apie mūsų siūlomas paslaugas, susisiekite su mumis naudodami kontaktinę formą.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *