Kokia yra nominali norma?

Kai bankas skolina pinigus, už šią paslaugą taiko palūkanas. Ir šie pinigai taip pat generuoja susijusias išlaidas. Abu atvejai atsispindi nominalioje palūkanų normoje. bet,kokia yra nominali norma? Tada jums tai paaiškina „Chapacash“, Peru įmonė, teikianti greitas paskolas.

Kokia yra nominali palūkanų norma?

Nominali palūkanų norma reiškia palūkanų normą prieš infliaciją. Žodis „nominalus“ taip pat gali reikšti reklamuojamą arba nurodytą paskolos palūkanų normą, neatsižvelgiant į mokesčius ar palūkanų kaupimą.

Suprasti nominalią palūkanų normą

Centriniai bankai nustato nominalias trumpalaikes palūkanų normas, kurios yra pagrindas kitoms bankų ir finansų institucijų taikomoms palūkanų normoms. Nominaliosios palūkanų normos po didelio nuosmukio gali būti laikomos dirbtinai žemomis, siekiant paskatinti ekonominę veiklą per mažas realias palūkanų normas, kurios skatina vartotojus skolintis ir leisti pinigus.

Tačiau būtina tokių skatinamųjų priemonių sąlyga yra ta, kad infliacija neturi kelti dabartinės ar trumpalaikės grėsmės. Atvirkščiai, infliacijos laikais centriniai bankai linkę nustatyti aukštas nominalias normas.

Deja, jie gali pervertinti infliacijos lygį ir išlaikyti per aukštas nominalias palūkanų normas. Dėl to kylančios aukštos palūkanų normos gali turėti rimtų ekonominių pasekmių, nes jos paprastai paralyžiuoja išlaidas.

Nominaliosios palūkanų normos yra priešingai nei realios palūkanų normos ir efektyvios palūkanų normos. Realios palūkanų normos paprastai yra svarbios investuotojams ir skolintojams, o efektyvios palūkanų normos yra svarbios tiek skolininkams, tiek investuotojams ir skolintojams.

Nors nominali norma yra nurodyta su paskola susijusi norma, paprastai tai nėra norma, kurią moka vartotojas. Atvirkščiai, vartotojas moka efektyvų tarifą, kuris skiriasi priklausomai nuo tarifų ir sudėties poveikio.

Šia prasme metinė procentinė norma (APR) skiriasi nuo nominaliosios normos, nes joje atsižvelgiama į mokesčius, o metinis procentinis pajamingumas (APY) atsižvelgia ir į mokesčius, ir į sudėtį.

Nominalią palūkanų normą (n) tam tikram laikotarpiui, kai žinoma efektyvi palūkanų norma, galima apskaičiuoti taip:

n = m × [(1 + e) 1 / m – 1]

Kur:

e = efektyvi norma

m = sudėties laikotarpių skaičius

Tačiau dauguma skolininkų nori žinoti efektyvią palūkanų normą, nes nominalioji palūkanų norma dažnai yra nurodyta. Efektyvios palūkanų normos (e) formulė yra tokia:

e = (1 + n/m) m – 1

Kur:

n = nominali norma

m = sudėties laikotarpių skaičius

Pavyzdžiui, jei nustatyta (nominali) paskolos palūkanų norma yra 8% ir ji kapitalizuojama kas pusmetį, efektyvi palūkanų norma (e) būtų tokia:

e = [1 + .08 / 2] 2 – 1 = 8,16 %

Tai gali jus sudominti: Kokie yra reikalavimai norint gauti paskolą?

Nominaliosios ir realios palūkanų normos

Palūkanų norma – tai skolinimosi arba paskolos grąžinimo išlaidos dėl pinigų laiko vertės. Kaina yra žinoma kaip nominali norma, kuri nurodyta paskolos sutartyje. Nominali palūkanų norma susideda iš dviejų dalių: realios palūkanų normos ir infliacijos priemokos.

Ekonomikai augant infliacijai, kiekvieno dolerio perkamoji galia laikui bėgant mažėja. Todėl grąža, kurią skolintojas uždirba už kiekvieną anksčiau paskolintą dolerį, iš tikrųjų yra mažesnė nei sutartyje nurodyta norma.

Grąžos norma, pakoregavus nominalią palūkanų normą pagal infliaciją, yra žinoma kaip realioji palūkanų norma. Skolintojui svarbu suprasti tikrąją obligacijos palūkanų normą.

Nominali palūkanų norma vs

Nominali palūkanų norma reiškia periodinę palūkanų normą, padaugintą iš laikotarpių per metus skaičiaus. Jame neatsižvelgiama į didžiąsias raides. Todėl nominalios palūkanų normos ne visada yra palyginamos, nebent jos apima tuos pačius sudėtinius laikotarpius.

Efektyvi palūkanų norma laikoma tikslesniu palūkanų matu. Ji apskaičiuojama pagal nominalią palūkanų normą ir jos kapitalizavimo laikotarpius. Skirtingas efektyvias palūkanų normas galima palyginti tiesiogiai, nes jos buvo pakoreguotos, kad atspindėtų sudėties poveikį.

Iki šiol mes paaiškinome Kokia yra nominali palūkanų norma?. Nominali palūkanų norma yra palūkanos, kurias ima finansų įstaiga arba skolintojas už pinigų skolinimo paslaugą. Tikimės, kad ši informacija buvo įdomi ir naudinga!

Ar jums reikia paskolos tiesioginiu būdu? ar norite plėsti savo verslą? Mūsų tinklaraštyje mes su visais Peru verslininkais. Atminkite, kad jūsų svajonės yra mūsų projektai. Jei norite gauti daugiau informacijos apie mūsų siūlomas paslaugas, susisiekite su mumis naudodami kontaktinę formą.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *