Kokia yra palūkanų norma ir kodėl jos imamos?

Kai skolinatės pinigų bet kam, pradedant hipoteka ir baigiant kredito kortele, palūkanų norma lems jūsų mokamą pinigų sumą. Tas pats pasakytina apie taupomąsias sąskaitas, kuriose galite užsidirbti palūkanų. Jei galvojate apie paskolos užklausą internetu, susipažinkite Kokia palūkanų norma ir kodėl jis apmokestinamas kitame straipsnyje!

Kas yra palūkanų norma?

Palūkanų norma yra pinigų skolinimosi kaina arba atlygis už jų taupymą. Jis skaičiuojamas procentais nuo pasiskolintos ar sutaupytos sumos. Jūs skolinatės pinigus iš bankų, kai kreipiatės dėl hipotekos. Taip pat galite imti paskolas automobiliui, buitinei įrangai įsigyti ar sumokėti už mokslą.

Bankai skolinasi pinigus iš jūsų indėlių pavidalu, o palūkanas jie moka už įneštų pinigų naudojimą. Jie naudoja pinigus iš indėlių paskoloms finansuoti. Bankai skolininkams taiko šiek tiek didesnes palūkanas nei moka indėlininkams.

Skirtumas yra jūsų pelnas. Bankai konkuruoja tarpusavyje ir dėl indėlininkų, ir dėl skolininkų, todėl palūkanų normos viena nuo kitos lieka siaurame diapazone.

Kaip veikia palūkanų normos?

Bankas taiko palūkanų normą visai neapmokėtai paskolos ar kredito kortelės likučio daliai, o jūs privalote mokėti bent palūkanas kiekvieną sudėties laikotarpį. Priešingu atveju jūsų neapmokėta skola padidės, nepaisant mokėjimų.

Nors palūkanų normos yra labai konkurencingos, jos nėra vienodos. Bankas taikys didesnes palūkanas, jei mano, kad yra mažesnė tikimybė, kad skola bus grąžinta. Dėl šios priežasties bankai atnaujinamoms paskoloms, pvz., kredito kortelėms, skirs didesnę palūkanų normą, nes tokių paskolų aptarnavimas yra brangesnis.

Bankai taip pat taiko didesnius tarifus žmonėms, kuriuos laiko rizikingais; Kuo aukštesnis jūsų kredito balas, tuo mažesnę palūkanų normą turėsite mokėti.

Palūkanų normos: fiksuotos vs. kintamieji

Bankai taiko fiksuotus arba kintamus tarifus. Fiksuotos palūkanos išlieka tos pačios visą paskolos laikotarpį. Iš pradžių jūsų mokėjimus daugiausia sudaro palūkanų mokėjimai. Laikui bėgant mokate vis didesnę skolos sumos dalį. Dauguma įprastų hipotekų yra fiksuotos palūkanų normos paskolos.

Kintamos normos keičiasi kartu su pagrindine palūkanų norma. Kai norma padidės, padidės ir jūsų paskolos mokėjimas.

Aukštų ir mažų palūkanų normų poveikis

Didelės palūkanų normos brangina paskolas. Kai palūkanų normos yra didelės, mažiau žmonių ir įmonių gali sau leisti skolintis pinigų. Tai sumažina kreditą pirkiniams finansuoti, mažina vartotojų paklausą.

Kartu tai skatina daugiau žmonių taupyti, nes jie gauna daugiau santaupų. Aukštos palūkanų normos taip pat mažina kapitalą, skirtą verslui plėsti, o tai slopina pasiūlą. Toks likvidumo sumažėjimas sulėtina ekonomiką.

Žemos palūkanų normos turi priešingą poveikį ekonomikai. Žemos būsto paskolų palūkanos turi tokį patį poveikį kaip ir mažesnės būsto kainos, skatinančios nekilnojamojo turto paklausą.

Taupymo normos krenta. Kai taupytojai pastebi, kad už indėlius uždirba mažiau palūkanų, jie gali nuspręsti išleisti daugiau. Jie taip pat galėtų investuoti savo pinigus į šiek tiek rizikingesnes, bet pelningesnes investicijas, o tai padidina akcijų kainas.

Jei žemos palūkanų normos suteikia tiek daug naudos, kodėl jos visą laiką neišliks žemos? Kai kurios šalys paprastai teikia pirmenybę mažoms palūkanų normoms. Tačiau žemos palūkanų normos gali sukelti infliaciją. Jei likvidumo per daug, tai paklausa viršija pasiūlą ir kyla kainos; Tai tik viena iš infliacijos priežasčių.

Kas yra APR?

Metinė procentinė norma (APR) yra bendra paskolos kaina. Įskaičiuotos palūkanų normos ir kitos išlaidos. Didžiausia kaina yra vienkartiniai mokesčiai, vadinami „taškais“. Bankas juos apskaičiuoja kaip procentinį tašką nuo visos paskolos. Į APR taip pat įeina kiti mokesčiai, tokie kaip brokerio mokesčiai ir uždarymo išlaidos.

Tiek palūkanų norma, tiek APR apibūdina paskolos išlaidas. Palūkanų norma parodys, ką mokate kiekvieną mėnesį. APR nurodo visas išlaidas per paskolos laikotarpį.

Dabar tu žinai Kokia palūkanų norma?. Palūkanų normos turi įtakos pinigų išleidimui. Kai palūkanų normos didelės, banko paskolos kainuoja brangiau. Kai palūkanų normos mažėja, atsitinka priešingai. Tikimės, kad ši informacija buvo įdomi ir naudinga!

Ar jums reikia paskolos tiesioginiu būdu? ar norite plėsti savo verslą? Mūsų tinklaraštyje mes su visais Peru verslininkais. Atminkite, kad jūsų svajonės yra mūsų projektai. Jei norite gauti daugiau informacijos apie mūsų siūlomas paslaugas, susisiekite su mumis naudodami kontaktinę formą.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *