Kokie interesų tipai egzistuoja?

Palūkanos – tai tepalas, kuris pradeda kreditų, paskolų internetu ir kitų bankinių produktų traukinius ir yra neatsiejama pinigų judėjimo finansų sektoriuje dalis. Bet ar kada susimąstėte, kas jie yra ir kokie interesų tipai egzistuoja? Kitame straipsnyje mes jums pasakysime viską, ką reikia žinoti apie šią temą.

Kas yra interesai?

palūkanų

Palūkanos, dar vadinamos palūkanų norma, yra papildomas mokėjimas, be pagrindinės sumos, mokamas skolintojui už teisę skolintis pinigus. Palūkanų norma išreiškiama kaip metinė procentinė norma, o mokėjimas gali būti fiksuota pinigų suma (fiksuota norma) arba slenkančia skale mokamos normos (kintamoji įmoka).

Iš esmės palūkanos – tai rinkliava, kurią mokate keliaujant kredito greitkeliu, už konkrečią kainą ir tam tikrą laikotarpį.

Palūkanų normų rūšys

Žemiau pateikiame įvairių suskirstymą interesų formos ir kaip kiekvienas galėtų paveikti vartotojus, ieškančius kredito ar paskolos.

1. Fiksuota palūkanų norma

A fiksuota palūkanų norma Būtent tai rodo jo pavadinimas: konkrečios fiksuotos palūkanos, susietos su paskola ar kredito linija, kurios turi būti grąžintos kartu su pagrindine suma. Fiksuota norma yra intereso tipas dažniau vartotojams, nes juos lengva apskaičiuoti, suprasti ir jie yra stabilūs. Tiek paskolos gavėjas, tiek skolintojas tiksliai žino, su kokiais palūkanų normos įsipareigojimais susijusi paskola ar kredito sąskaita.

Pavyzdžiui, apsvarstykite 10 000 USD paskolą iš banko skolininkui. Atsižvelgiant į fiksuotą 5% palūkanų normą, tikroji paskolos kaina su pagrindine suma ir palūkanomis yra 10 500 USD. Tai yra suma, kurią skolininkas turi grąžinti.

Tai gali jus sudominti: 5 būdai apsaugoti savo banko informaciją

2. Kintama palūkanų norma

Palūkanų normos taip pat gali svyruoti, ir būtent taip gali nutikti su kintamomis palūkanų normomis. Kintamos palūkanos paprastai yra susietos su nuolatiniu bazinių palūkanų normų judėjimu (pvz., vadinamąja „pagrindine norma“, kurią skolintojai naudoja nustatydami savo palūkanų normas). Skolininkams gali būti naudinga, jei paskola suteikiama naudojant kintamąsias palūkanų normas, o pagrindinė palūkanų norma sumažėja (paprastai sunkesniais ekonominiais laikais).

Šia prasme, jei bazinės palūkanų normos didėja, kintamų palūkanų paskolos gavėjas gali būti priverstas mokėti daugiau palūkanų, nes paskolos palūkanų normos didėja, kai jos yra susietos su pagrindine palūkanų norma.

Bankai tai daro norėdami apsisaugoti nuo perbėgančių palūkanų normų, kol skolininkas gali mokėti mažiau nei rinkos vertė už paskolos ar kredito palūkanas.

Priešingai, skolininkai taip pat gauna pranašumą. Jei pagrindinė palūkanų norma nukrenta patvirtinus kreditą ar paskolą, jiems nereikės papildomai mokėti už paskolą su kintama palūkanų norma, susieta su pagrindine palūkanų norma.

3. Metinė procentinė norma

Metinė procentinė norma yra bendra palūkanų suma, kasmet išreiškiama nuo visos paskolos kainos. Kredito kortelių bendrovės dažnai naudoja metinę procentinę normą, kad nustatytų palūkanų normas, kai vartotojai sutinka turėti savo kredito kortelės likutį.

APR apskaičiuojamas gana paprastai: tai pagrindinė palūkanų norma ir marža, kurią bankas ar skolintojas ima iš vartotojo.

4. Pirminė palūkanų norma

Pagrindinė palūkanų norma yra palūkanų norma, kurią bankai paprastai suteikia savo mėgstamiems klientams arba klientams, turintiems labai gerą kredito istoriją. Ši norma paprastai yra mažesnė nei įprasta paskolos ar kredito palūkanų norma.

5. Paprasta palūkanų norma

poros palūkanų skaičiuoklė

Paprastosios palūkanos yra palūkanų norma, kurią bankas ima iš savo klientų. Skaičiavimas yra labai paprastas ir paprastai išreiškiamas pagrindinės sumos, palūkanų normos ir laikotarpių skaičiaus padauginimu.

Pavyzdžiui, tarkime, kad bankas taiko 10% palūkanų normą už 1000 USD paskolą trejiems metams, paprastas palūkanų skaičiavimas yra 1000 USD * 10% * 3 = 300 USD.

6. Sudėtinė palūkanų norma

Bankai dažnai naudoja sudėtines palūkanas bankų palūkanų normoms apskaičiuoti. Iš esmės sudėtinės palūkanų normos apskaičiuojamos dviem pagrindinėms paskolos sudedamosioms dalims: pagrindinei daliai ir palūkanoms.

Taikant sudėtines palūkanas, paskolos palūkanos skaičiuojamos kasmet. Skolintojai įtraukia šią palūkanų sumą į paskolos likutį ir naudoja tą sumą apskaičiuodami kitų metų paskolos palūkanų mokėjimus arba tai, ką buhalteriai vadina „palūkanomis nuo paskolos ar sąskaitos likučio“. kredito.
Jei esate skolininkas, ieškantis geresnio hipotekos paskolos ar kredito kortelės pasiūlymo, arba jei esate investuotojas, ieškantis didesnės investicijos grąžos, išmokite Kas yra interesai ir kaip jie veikia? Labai svarbu maksimaliai padidinti skolinimo ir investavimo galimybes.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *