Kokie mokesčiai šiuo metu mokami už būsto nuomą?

Savininkui būtina žinoti Kokie mokesčiai mokami už būsto nuomą ir kaip šie mokesčiai įtakoja. Dabartinis mokesčių įstatymas Ispanijoje gali būti sudėtingas, mes sukūrėme pagrindinį vadovą, su kuriuo galite sužinoti, kokie mokesčiai mokami už būsto nuomą ir kaip šie mokesčiai deklaruojami.

Mokesčių mokėjimo už nuomos pajamas paskirtis

Prieš pradedant, svarbu į kontekstą įtraukti mokesčius, gautus iš nuomos.

Savininkas, gaunantis pajamų iš būsto nuomos, gauna pelną, tai yra, kas mėnesį uždirba pinigus, už kuriuos turi mokėti mokesčius. Šie pinigai yra įtraukti į IRPF, Gyventojų pajamų mokestį, todėl deklaruojami kasmet pildant Pajamų deklaraciją.

Galutinę sumą lemia ir pajamos, ir išlaidos. Mokesčių agentūra atsižvelgia į visas pajamas, tačiau numato daugybę atskaitymų, kurie apima visas fiksuotos išlaidos namų, kurie priklauso nuo savininko. Todėl mokesčio bazę sudaro pajamos, atėmus pastoviąsias išlaidas. Prie šios sumos reikia pridėti ir kitus savininkams suteiktus mokesčių kreditus.

Apibendrinant, tai yra mokesčių, kylančių iš nekilnojamojo turto nuomos, mokėjimo principai, toliau analizuojame visus konkrečius klausimus.

Mokesčiai, kuriuos mokame gaudami nuomos pajamas

Kai analizuojame, kokie mokesčiai mokami už būsto nuomą, turime remtis gyventojų pajamų mokesčiu.

Teikiant pajamų deklaraciją būtina nurodyti būsto rekvizitus Nekilnojamojo turto C skiltyje, kuri šiuo metu yra Pelno mokesčio 6 puslapyje. Dėžutės, kurios eina nuo 0061 iki 0075, leidžia mums užpildyti informaciją apie namus. Taip pat būtina užpildyti 076 laukelį, norint nustatyti, ar einamaisiais mokestiniais metais butas buvo tuščias; jei taip, savininkas turi sumokėti papildomą mokestį.

Deklaracijoje identifikavus namą, turime pridėti visas pajamas, kurias gavome iš nuomos. Šis žingsnis yra paprastas, tereikia rasti langelį 0102 ir nurodyti gautas bendrąsias pajamas. Mokesčių sumažinimas dar nėra, todėl šiame laukelyje nurodomas bendras vienerių metų uždarbis.

Iki šiol turtą identifikavome Mokesčių inspekcijoje ir deklaravome bendrąjį pelną, gautą iš nuomos pajamų, dabar privalome įtraukti atskaitymus.

Kokias išlaidas galiu atskaityti, kad kompensuočiau nuomos pajamas?

Išlaidų atėmimas leis jums sumažinti mokėjimus, gaunamus iš jūsų uždarbio, tai taip paprasta, tačiau svarbu žinoti, kurie mokėjimai yra atskaitomi. Iždo leidžiamos yra šios.

Remontas ir renovacija

Visos su turto išsaugojimu ir pagerinimu susijusios išlaidos yra atskaitomos, todėl nepamirškite jų įtraukti į Deklaraciją. Svarbu aiškiai suvokti atnaujinimo ir tobulinimo sąvokas, pavyzdžiui, terasos išplėtimas nelaikomas renovacija su franšizėmis.

Jei renovavote nuomojamą būstą ir norite išskaičiuoti šią įmoką savo pajamų mokesčio deklaracijoje, patariame, kokias sąvokas galite atskaityti.

IBI ir mokesčiai

Visi mokesčiai, kuriuos mokate už būsto nuosavybę, yra išskaičiuojami iš gyventojų pajamų mokesčio. IBI, šiukšlių išvežimo įkainiai, mokesčių, susijusių su komunalinėmis paslaugomis, tokiomis kaip elektra, mokėjimas, gali būti įtrauktos į Deklaraciją ir visada atsiliepia mokėtojo naudai.

Hipotekos palūkanos

Jei jūsų nuomojamas būstas yra įkeistas, palūkanas taip pat galite įtraukti į 0104 laukelį.

Ne visos būsto paskolos įmokos yra įtrauktos į Deklaraciją kaip išskaitomos išlaidos, galima deklaruoti tik visą sumą, kurią sudaro palūkanos.

Bendruomenė ir draudimas

Gali būti išskaičiuoti ir bendrijos mokesčiai, ir draudimo suma, jei tik jas prisiima savininkas. Jums siūlomos nekilnojamojo turto paslaugos yra apmokestinamos, todėl leidžia sumažinti Iždo nustatytų įmokų procentą savininkams, turintiems nuomojamus namus.

Prekės

Jei savininkas yra atsakingas už kai kurių būsto reikmenų apmokėjimą, jis taip pat gali jas įtraukti į gyventojų pajamų mokestį, kad gautų mokesčių atskaitą.

Pinigai skolingi

Nuomininko skolingos sumos taip pat yra atskaitomos iš mokesčių. Jei dėl pavėluotų mokėjimų nustojote gauti keletą mėnesinių įmokų, galite prašyti sumažinti mokestį, kuris yra įtrauktas į gyventojų pajamų mokestį.

Gyventojų pajamų mokesčio ribos nuomos pajamoms

Kitas svarbus veiksnys nustatant, kokie mokesčiai mokami už būsto nuomą, yra pajamų mokesčio ribos, leidžiančios taikyti progresinius tarifus atsižvelgiant į uždarbį. Po 2024 m. atnaujinimo šie skyriai yra tokie:

  • Nuo 0 € iki 12 450 €: 19 %
  • Nuo 12 451 EUR iki 20 200 EUR: 24 proc.
  • Nuo 20 201 € iki 35 200 €: 30 €.
  • Nuo 35 201 € iki 60 000 €: 37 proc.
  • Nuo 60 001 iki 300 000 eurų: 45 proc.
  • Nuo 300 001 €: 47 proc.

Priklausomai nuo visų pajamų, gautų iš nuomos, Iždas nustato konkretų tarifą.

Kiti atskaitymai mokant mokesčius už būsto nuomą

Gyventojų pajamų mokesčiu apmokestinamų nuomos pajamų deklaravimas yra bendras visiems šios rūšies pajamas gaunantiems savininkams, tačiau 2024 m. atnaujintas Įstatymas nustato ir kitas specifines situacijas, tarp kurių verta išskirti ir nuomos priedus. nuolatinė gyvenamoji vieta ir nuomos priemokos jauniems žmonėms.

Jei nuomojamas būstas nurodytas kaip pirmoji nuomininko gyvenamoji vieta, Deklaracijoje sumažinimas yra 50%, tačiau sumažinus nuomos kainą arba jei būstas išnuomojamas jaunimui, ši dalis gali padidėti iki 90%.

Dabartinės premijos yra tokios:

  • 50% premija, jei nuomos kaina sumažinama bent 5%.
  • 70% premija nuomojant jaunimui nuo 18 iki 35 metų.
  • 90% premija, jei šios sąlygos vykdomos įtemptose vietose.

Šiuo paskutiniu atveju galime gauti iki 90 % premiją, jei namas yra įtemptoje vietoje. Būtent šie plotai pastaraisiais metais patyrė didžiausią nuomos kainų perkainavimą, todėl kainos sumažinimas ar nuoma jaunimui kompensuojama iki 90% sumažinant bendrą iš nuomos gaunamą pelną. .

jūsų patikimas patarėjas

Mes siūlome Jums visas reikalingas paslaugas, kad pasiūlytume Jums tinkamą sprendimą bet kokioms aplinkybėms.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *