Kokie yra skirtingi čekių tipai?

Čekis yra svarbus bankų sistemos dokumentas. Dauguma žmonių ir įmonių jį naudoja kasdienėms operacijoms. Tačiau atliekant įvairius patikrinimus reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Toliau jums parodo „Chapacash“, Peru įmonė, teikianti greitą kreditą kokie yra skirtingi patikrinimų tipai kurios egzistuoja.

Kas yra čekis?

patikrinti

Čekis yra labai paplitusi apyvartinių priemonių forma. Taupomosios sąskaitos arba einamoji sąskaita banke reikalinga tam, kad galėtum išrašyti čekį sau ar kitiems, taip nukreipiant banką sumokėti iš anksto nustatytą sumą čekyje nurodytam asmeniui. Ši operacija turi būti tvarkoma labai subtiliai, nes tai gali sukelti rimtų banko sukčiavimo atvejų.

Čekis – tai tam tikros pinigų sumos išmokėjimas, pareikalavus tam tikram asmeniui arba nuosavybės teisės turėtojui. Tai spausdinta forma, kurią galite naudoti mokėdami iš savo banko sąskaitos.

Kai rašote čekį, įvedate pinigų sumą, kurią norite išsiųsti asmeniui ir kam bus sumokėta, pasirašote ir atiduodate asmeniui, kuriam norite sumokėti. Tada jūsų bankas sumoka pinigus tam asmeniui (gavėjui) iš jūsų sąskaitos.

Tai vienas saugiausių ir patogiausių atsiskaitymo būdų, pervedamas tik pristatymo būdu. Vienas iš patikrinti išmokas yra tai, kad be jokių problemų galite pervesti didelės vertės operaciją, o tai būtų labai sunku, jei būtų naudojami grynieji pinigai.

Čekių rūšys

Dabar, kai žinai kas yra čekisPažvelkime į skirtingus egzistuojančius tipus:

1. Sertifikuotas čekis

Sertifikuotas čekis – tai asmens čekio rūšis, kurią garantuoja bankas. Išduodant čekį, bankas patikrina, ar jūsų einamojoje sąskaitoje turite pakankamai pinigų, kad galėtumėte jį padengti, ir gali laikyti tas lėšas, kol čekis bus išvalytas.

Ant čekio paprastai yra antspauduotas arba atspausdintas žodis „sertifikatas“. Mokesčiai skiriasi priklausomai nuo banko, kuriuo naudojatės, ir čekio sumos.

2. Pateikiamasis čekis

Pateikiamasis čekis yra toks, kai sumokama čekį nešiojančiam asmeniui. Paprastais žodžiais tariant, kas turi tokio tipo čekį, turi teisę atsiimti jame nurodytą sumą.

Pateikiamasis čekis paprastai suteikia asmeniui teisę išgryninti čekį be tapatybės patvirtinimo. Padaro tokio tipo čekius patvirtintus. Be to, gryniesiems išsiimti galima tik pareikštinį čekį.

Pateiktiniai čekiai nelaikomi saugiais, nes juos pametus arba perdavus į netinkamas rankas, gali būti prarasti ant jų nurodyti pinigai. Šio tipo čekius galima atpažinti, nes ant jų paminėta frazė „nešėjas“.

3. Kelionės čekis

Šio tipo čekiai yra vienas populiariausių atsiskaitymo būdų tiems, kurie daug laiko praleidžia lankydamiesi kitose šalyse. Kelionės čekis yra apsaugotas išankstinio mokėjimo čekis, kuris gali būti naudojamas kaip grynųjų pinigų ekvivalentas daugumoje viešbučių ar parduotuvių.

Jie gali būti išleisti bet kokia valiuta ar nominalu. Kadangi jie yra apdrausti, prarasta suma bus pakeista, jei šie čekiai bus pamesti, sugadinti ar pavogti. Tai taip pat daro juos saugiau naudoti daugeliu atvejų nei kredito kortele.

4. Perbrauktas čekis

Galbūt pastebėjote patikrinimus su dviem lygiagrečiomis nuožulniomis linijomis viršuje, kairėje. Tai sukryžiuotas čekis. Eilutės užtikrina, kad neatsižvelgiant į tai, kas pateiks čekį, mokėjimas bus atliktas tik tam asmeniui, kurio vardas ir pavardė įrašyti ant čekio ir jo sąskaitos numeris. Šie čekiai yra gana saugūs, nes juos galima išgryninti tik gavėjo banke.

5. Kasos čekis

Nors juos daugiausia išduoda bankai, kai kuriose vietose taip pat galite gauti kasos čekius. Kasininkas arba vadovas juos patvirtina ir pasirašo. Bankai nuskaitys pinigus iš jūsų sąskaitos, o kitos įstaigos paprastai paprašys pinigų grynaisiais išdavimo metu. Dažniausiai kasos čekiai naudojami mokant paskolas, įskaitant būsto, automobilio ar koledžo paskolas, nors jie gali būti naudojami kitoms išlaidoms, pvz., sąskaitoms, padengti.

Iki šiol rodėme įvairių tipų čekius. Be jokios abejonės, jie atlieka svarbų vaidmenį valdant pinigus mūsų ekonominėje sistemoje. Tikimės, kad ši informacija buvo įdomi ir naudinga!

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *