Kokių tipų tinkamumo gyventi sertifikatai išduodami Ispanijoje

Tinkamumo gyventi pažymėjimas yra privaloma būsto nuomos procedūra. Ispanijoje šią procedūrą turi atlikti akredituotas technikas, kuris turi ne tik žinoti užimtumo pažymėjimų rūšys galiojantį turtą taip pat svarbu įvertinti, kad patvirtintumėte, jog jis tikrai tinkamas gyventi.

Toliau analizuojame esamus tinkamumo gyventi sertifikatų tipus ir jų svarbą būsto nuomai.

Kas yra užimtumo pažymėjimas

Prieš žinodami šiuo metu egzistuojančius tipus, išanalizuosime užimtumo sertifikato turinį ir naudojimą.

Tinkamumo gyventi sertifikatai, arba gyvenamosios vietos licencijos, yra sertifikatai, patvirtinantys bendrą būsto būklę. Šiame dokumente pateikiama pagrindinė informacija apie būsto reikmenis ir patalpas, tačiau svarbiausia, kad jie patvirtintų, jog namas yra tinkamas gyventi ir turi pagrindines sąlygas jame gyventi.

Namas, kuriame nėra minimalių kvadratinių metrų, kuriame nėra elektros arba kuris yra apgriuvęs, negali būti apgyvendintas. Tinkamumo gyventi sertifikatu patvirtiname, kad būstas yra geros būklės, todėl nuomininkai gali saugiai gyventi. tinkamas.

Ispanijos tinkamumo gyventi sertifikato tipai

Mūsų šalyje yra trys pagrindiniai tinkamumo gyventi sertifikatų tipai, kurie taikomi įvairiose situacijose.

Pirmojo gyvenamojo būsto tinkamumo gyventi pažymėjimas

Pradėdami gyventi pirmame name ar naujoje statyboje, manome, kad visa įranga ir instaliacija yra teisinga, o konstrukcija yra tinkama gyventi namuose, tačiau taip būna ne visada.

Statybos gedimai nėra dažni, tačiau jie gali atsirasti tam tikrose situacijose ir sukelti žalą, kuri labai pablogina būsto tinkamumą gyventi. Šiuo atveju už licencijos išdavimą atsakingas technikas turi išanalizuoti visus aspektus, turinčius įtakos bendrai namo statybai, taip pat turi patvirtinti visų prekių registraciją. Jei būste yra viskas, ko reikia, miesto Taryba išduoda licenciją vystytojui, kad šis galėtų pristatyti namą, kitu atveju statybos gedimai turi būti ištaisyti, o tai nepadarys savininkui papildomų išlaidų, todėl jis bus projekto vykdytojas. kas privalo sumokėti už būtinus darbus.

Jei naujos statybos būstą nuomojate trečiajai šaliai, taip pat būtina turėti gyvenamosios vietos pažymėjimą, liudijantį, kad būstas yra nepriekaištingos būklės, o nuomininkai gali gyventi įprastai.

Tinkamumo gyventi reabilitacijai pažymėjimas

Tinkamumo gyventi pažymėjimo tarnavimo laikas yra 15 metų, tačiau jei per šį laikotarpį buvo atlikta reabilitacija ar visapusiška renovacija, reikės prašyti tinkamumo gyventi pažymėjimo, įrodančio, kad būstas yra tinkamas gyventi.

Dauguma mūsų atliekamų renovacijų namuose pagerina jo tinkamumo gyventi sąlygas, tačiau kartais problemų gali kilti ir dėl pačios renovacijos. Baigus renovacijos darbus, atsakingas technikas yra atsakingas už darbų tinkamumo pradiniam projektui analizę, taip pat turi patikrinti, ar namas tinkamas gyventi.

Jei būtų padaryta žala konstrukcijoms arba nebūtų tiekimo, licencija nebūtų suteikta, todėl namas negalėtų būti nuomojamas.

Antro naudojimo pažymėjimas, patvirtinantis tinkamumą gyventi

Yra trečios rūšies tinkamumo gyventi pažymėjimai, suteikiami namams, kurie jau buvo anksčiau apgyvendinti ir kuriems dėl skirtingų priežasčių reikia prašyti naujos licencijos.

Kaip jau minėjome anksčiau, leidimas gyventi nėra nuolatinis, todėl galiojimo laikas baigiasi maždaug po 15 metų. Pasibaigus šiam laikotarpiui, namas ar pastatas galėjo turėti pažeidimų ar defektų, kurie apsunkina jo tinkamumą gyventi, todėl reikės atlikti naują apžiūrą.

Antrojo gyvenamojo būsto pažymėjimo dažniausiai prašoma pasibaigus galiojančios licencijos galiojimui, nors jo gali prireikti ir tuomet, jei būstas patyrė žalą. Svarbu tai, kad pats būstas turėtų licenciją, liudijančią, kad statyba yra saugi, o name yra visos pagrindinės paslaugos, reikalingos normaliam gyvenimui.

Kas išduoda tinkamumo gyventi pažymėjimą

Tinkamumo gyventi sertifikatą užpildo tam įgaliotas technikas; tačiau viešosios įstaigos, šiuo atveju miestų tarybos, patvirtina šios rūšies licencijos galiojimą.

Norėdami gauti leidimą gyventi, turime susisiekti su apmokytu techniku, kuris asmeniškai atliks namo apžiūrą. Išanalizavus, Viešoji administracija bus atsakinga už tinkamumo gyventi pažymėjimo išdavimo patvirtinimą, patvirtinantį, kad būstas yra tinkamos būklės.

jūsų nuomos dokumentų tvarkytojas

Į Suteikiame jūsų žinioms a visapusiška nuomos paslauga, kuri apima užimtumo pažymėjimo tvarkymą. Jei turite atlikti šią procedūrą, kuri yra privaloma įforminant nuomos sutartį, susisiekite su mūsų komanda, mes pasirūpinsime, kad susisiektumėte su atestuotu techniku ​​ir paprašytumėte leidimo iš Administracijos, kad kuo greičiau galėtumėte turėti tinkamumo gyventi licenciją . galima.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *