Kreditoriaus teisės ir pareigos

Jei bankas ar finansų įmonė suteikia jums kokią nors paskolą, tai reiškia kad yra jūsų kreditorius. Tai yra asmuo, su kuriuo turite mokėjimo įsipareigojimą.

Kreditorius yra tas subjektas arba asmuo, kuris turi teisėtą teisę reikalauti iš jūsų ko nors, dažniausiai skolos sumokėjimo.. Pateikėme banko pavyzdį, bet tai gali būti ir viešoji įstaiga, pavyzdžiui, Iždas, arba fizinis asmuo. Kitame įraše paaiškinsime, kokios yra kreditoriaus teisės ir pareigos.

Pagrindinė kreditoriaus teisė

Pagrindinė kreditoriaus teisė yra būti kredito teisės turėtoju. Tai reiškia, kad kreditorius, su kuriuo esame sudarę skolą Jūs turite teisę reikalauti iš mūsų sumokėti skolą. Dažniausia, kad prie šios mūsų susidariusios skolos buvo pasirašyta sutartis, kurioje pažymėti mokėjimo terminai ir mokėtinos įmokos.

Šiame teisiniai santykiai kuri susidaro tarp skolininko ir kreditoriaus, laikoma, kad kreditorius yra aktyvus subjektas. Šis aktyvus subjektas gali reikalauti, kad skolininkas įvykdytų prievolę. Paprastai kalbame apie įsipareigojimą mokėti, bet tai gali būti ir įsipareigojimas teikti paslaugą arba nustoti atlikti veiksmą.

Jeigu skolininkas savo noru nevykdo savo mokėjimo prievolės, kreditorius turės teisę reikalauti sumokėti skolą teismine tvarka. Paprastai tai daroma per a stebėjimo teismas kurioje skolininkui suteikiamas 20 dienų terminas atsiskaityti. Priešingu atveju areštuojamas turtas, reikalingas skolai sumokėti.

Kreditorių rūšys

Yra daugybė kreditorių tipų, kaip ir skolų. Bet kokiu atveju galime atskirti:

  • Asmeniniai kreditoriai: kai nėra skolą pagrindžiančio dokumento. Taip yra, pavyzdžiui, kai draugas ar šeimos narys mums paskolina pinigų. Šią skolą vis dar galima vykdyti, tačiau teisiškai prievolė mokėti neegzistuoja, todėl sunku imtis bet kokių teisinių veiksmų prieš skolininką.
  • Tikri kreditoriai: kai yra koks nors skolą pagrindžiantis dokumentas. Teisiniai santykiai tarp skolininko ir kreditoriaus atsiranda teisinės sutarties pagrindu. Ši sutartis nustato mokėjimo sąlygas ir teisę reikalauti pinigų.

Jie taip pat gali būti klasifikuojami pagal inkasavimo prioritetą (privilegijuotas, paprastas ir antraeilis) arba pagal kredito garantiją.

Priklausomai nuo paskolos tipo, jie išveda rinkinį konkrečios kreditoriaus pareigos ir teisės. Dauguma šių įsipareigojimų ir teisių atsispindi sutartyse, kurios pasirašomos suteikiant paskolą, kuri savo ruožtu turi būti paremta Ispanijos teisės aktais. Kaip pavyzdį ketiname paaiškinti kai kurių mūsų šalyje egzistuojančių kreditų teises ir pareigas.

Ar kreditoriai reikalauja jūsų skolų? Mes jums padedame

Hipotekos turėtojas

Hipotekos kreditorius yra tas, kuris paskolina mainais į hipotekos garantiją. Tai yra, jeigu skolininkas negali sumokėti įmokų, kreditorius gali pasilikti įkeistą turtą.

Tai vienas iš labiausiai paplitusių kreditorių, nes jis skirtas būstui ir kitam nekilnojamajam turtui įsigyti.

Pinigų suma, suteikiama tokio tipo kreditu, visada priklausys nuo nekilnojamojo turto, kurį norite įsigyti, vertės: įvertinus būstą, maksimalus kreditas, kurį bus galima suteikti, bus ta pati vertinama būsto vertė, niekada suma didesnė už įvertintą nekilnojamojo turto kainą.

Būtent todėl svarbu tinkamai žinoti nekilnojamojo turto vertę ir numatyti, ar vėliau šis nekilnojamasis turtas gali sumažėti rinkoje. Kadangi, jei bankas konfiskuoja mūsų namus ir dabar jų vertė yra mažesnė, Visa skola nebus patenkinta, o skolininkas ir toliau bus skolingas.

Hipotekos kreditorius turi šiuos dalykus teises:

  • Prašyti įkeistą turtą parduoti viešame aukcione kai skolininkas nepadengia savo išlaidų. Tai vadinama hipoteka įkeisto turto areštu.
  • Prašyti, kad jums būtų priteistas įkeistas turtas iki jūsų kredito sutapimo.
  • Persekiokite įkeistą turtą, kam jis priklauso.
  • Reikalauti, kad įkeistas turtas būtų perduotas teisminiam administratoriui, jei turtas dėl skolininko pablogėja.
  • Eikite į hipotekos teisminę procedūrą arba vykdomąją procedūrą. Arba reikalauti skolos taikant įprastą procedūrą.

Įkaito davėjas

Įkaito turėtojas yra tas, kuris skolina paskolą mainais į daiktą kaip užstatą. Tai reiškia, kad skolininkas, norėdamas gauti tokio tipo kreditą, turi pateikti nekilnojamąjį turtą kaip užstatą. Šias paskolas teikia mikrofinansavimo subjektai, pavyzdžiui, taupomosios kasos.

Dėl šios priežasties tokio tipo kreditams Kreditorius reikalaus iš skolininko ne geros finansinės padėties, o reikalaus garantuoti tam tikrą vertę turintį objektą. Dėl šios priežasties kai kurie žmonės kreipiasi į šiuos subjektus, kai turi blogą kredito istoriją, o bankas atsisako suteikti kitokias paskolas. Šis turtas bus vertinamas, siekiant nustatyti jo rinkos vertę. Trumpai tariant, tai paskolos, kurios vadovaujasi lombardo logika.

Jei skolininkas grąžina sutartus pinigus per atitinkamą laikotarpį, jis atgauna daiktą. Nesumokėjus, kreditorius turi teisę parduoti ar parduoti aukcione užstatu naudojamą objektą.

The įkaito turėtojo teisės Jie yra reglamentuoti Ispanijos civiliniame kodekse ir yra šie:

  • Išsaugokite daiktą savo žinioje, kol skolininkas sumokės kreditą.
  • Atlikite realius veiksmus su objektu.
  • Apmokėti išlaidas, susijusias su objekto konservavimu.
  • Parduoti ar parduoti daiktą aukcione, jei skolininkas nevykdo mokėjimo prievolės.
  • Surinkti pirmenybę kitiems skolininko kreditoriams perduoto objekto kainą.

Kita vertus, įkaito turėtojas taip pat turi keletą įsipareigojimų:

  • Sumokėjus skolą, grąžinkite daiktą skolininkui.
  • Nenaudoti ir neparduoti daikto be skolininko leidimo.
  • Rūpinkitės objektu ir reaguokite į jo praradimą ar pablogėjimą.

Kaip minėjome, daugelis kreditoriaus įsipareigojimų ir teisių atsiranda sutartyse, kurios pasirašomos įgyjant kreditą. Apskritai, Jei skolininkas sumokės sutartais terminais, su kreditoriumi problemų nekils.

Vietoj to, jeigu skolininkas nuolat nemoka, Kreditorius pasinaudos savo teise į išieškojimą ir prasidės teismo procesas, kurio metu jis reikalaus skolų sumos. Kad taip neatsitiktų ir jūsų turtas nebūtų areštuotas, Bendrovė jus apsaugo nuo šios situacijos.

Bendrovė suteikia galimybę bet kuriam asmeniui paskelbti save nemokiu ir panaikinti visas skolas ar jų dalį.

Jei turite keletą skolų, kurių negalite sumokėti, o kreditoriai reikalauja sumokėti, Bendrovė gali jums padėti. Tai tinka tiek viešosioms, tiek privačioms skoloms: iždui ir socialinei apsaugai, bankams, hipotekai, kredito kortelėms ir kt.

susisiekti su mumis 930 502 305 ir mes jus informuosime nemokamai. Advokatai už Jūsų skolas pasiūlysime Jums geriausią sprendimą, kad galėtumėte sėkmingai panaikinti skolas.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *