Naujojo nuomos reglamento taikymas Ispanijoje

Rugsėjo 18 d. Įstatymas 11/2024 įveda naujas priemones, skirtas skatinti nuomos kainų mažinimą ypač apkrautose vietose. The naujas nuomos reglamentas Jos tikslas – veikti savivaldybėse, kuriose pastaraisiais metais nuomos kainos kilo.

Pagrindinės naujojo Nuomos įstatymo priemonės

Naujajame Vyriausybės patvirtintame įstatyme numatytos skirtingos priemonės, skirtos tam tikrose srityse sumažinti nuomos kainą. Pagrindinės šio įstatymo naujovės yra šios:

  • Mokesčių kreditai nuomojantiems savininkams.
  • IBI padidinimas tuščiiems namams.
  • Jaunimui 250 € premija per mėnesį.
  • Pagalba pažeidžiamoms šeimoms.
  • Nuomos intervencijos mechanizmas.
  • Saugomo būsto rezervavimas.

Mokesčių lengvatos namų savininkams

Ši mokesčių lengvata yra viena didžiausių Nuomos įstatymo naujovių. Dabartiniai atskaitymai yra 60 % arba 50 % įtemptose vietovėse, tai yra, kai nuomos kainos yra daug didesnės nei šalies vidurkis. Naujasis įstatymas padidina išskaitą iki 90 proc., jei nuomos mokestis bus sumažintas bent 5 proc., palyginti su ankstesne sutartimi.

70% atskaita taip pat taikoma už naujus nuomojamus būstus, būstus, kurie nuomojami asmenims nuo 18 iki 35 metų, ir būstus, skirtus socialinei nuomai per Administraciją.

Vyriausybės tikslas – sumažinti mokesčius, kad būtų kompensuotas nusidėvėjimas dėl mažesnių nuomos mokesčių.

IBI padidėjimas

Kita su apmokestinimu susijusi priemonė – IBI didinimas. Nekilnojamojo turto mokestis yra komunalinio pobūdžio, todėl už jo valdymą atsakingos miestų tarybos; tačiau Nuomos įstatymas nustato automatinį tuščių namų IBI padidinimą.

Planuojama suma – iki 150 proc., siekiama, kad tuščių namų savininkai šiuos namus įtrauktų į rinką, didintų pasiūlą vietovėse, kuriose nuomos kaina yra didelė.

Jaunimo premija

Ši priemonė skirta tiesiogiai padėti žmonėms nuo 18 iki 35 metų, kurie nori išsinuomoti būstą. Nustatyta 250 eurų mėnesinė priemoka už mažesnes nei 23 725 eurų per metus pajamas. Vyriausybė nori palengvinti jaunimo emancipaciją, o kol kas kuponas galios ne trumpiau kaip 2 metus, nors tikimasi, kad pasisekus ši pagalba bus pratęsta.

18–35 metų amžiaus žmonių emancipacija yra viena iš pagrindinių nekilnojamojo turto sektoriaus problemų mūsų šalyje; tiesiogine pagalba stengiamasi pagerinti jauniausių sąlygas.

Pagalba pažeidžiamoms šeimoms

Tiesioginė pagalba teikiama ir finansinių sunkumų turinčioms šeimoms. Pažeidžiamoms šeimoms skirta prekė bando sumažinti nuomininkų iškeldinimą, padedant iki 40% visos nuomos kainos. Tai buvo viena skubiausių priemonių dėl susidariusios padėties, į kurią mūsų šalyje atsidūrė tūkstančiai šeimų.

Šiuo atveju pagalba apskaičiuojama pagal procentą, gautą nuo visos nuomos sumos.

Nuomos intervencijos mechanizmas

Tai tiesioginis įsikišimo procesas, kurį Vyriausybė leidžia miestų taryboms reguliuoti nuomos kainą.

Procesas grindžiamas galimybe, kad autonominės bendruomenės 3 metų laikotarpiams nustato įtemptas zonas, tačiau nuomos reglamentą įforminti turi pati miesto taryba.

Įstatyme nustatyta, kad administracija pati gali nustatyti viršutinę nuomos kainos viršutinę ribą, kad išvengtų beatodairiško kainų didinimo, ypač tose vietovėse, kuriose pastaraisiais metais būsto kainos smarkiai išaugo.

Saugomo būsto rezervavimas

Į naująją taisyklę įtrauktas ir reikalavimas ne mažiau kaip 30% gyvenamosios paskirties žemės rezervuoti socialinio būsto statybai. Šio tipo būstai turi ne tik maksimalią kainą, nesvarbu, ar jie parduodami, ar nuomojami, bet ir prieinami tik žmonėms, atitinkantiems daugybę reikalavimų, kurie dažniausiai yra susiję su potencialių savininkų ar nuomininkų metinėmis pajamomis arba amžiumi. .

Galimybė sumažinti nuomos mokesčio dydį per valstybės įsikišimą

Būsto rinka Ispanijoje yra viena labiausiai nereguliuojamų Europoje. Tokiose šalyse kaip Švedija ar Vokietija yra nustatytos maksimalios kainos ir kai kuriose srityse kainų kontrolė, tačiau Ispanijoje nekyla klausimas, kad administracija formaliai sureguliuotų nuomos mokesčius.

Bet kuriuo atveju svarbu išmanyti teisės aktus, susijusius su nuoma, tiek apmokestinimo, tiek kitų aspektų, kurie svarbūs teisingam nuomos valdymui.

geriausias jūsų nuomos valdymas

Mes siūlome jums galimybę profesionaliai valdyti savo nuomą, sumažinant riziką, kuri gali kilti nuomojant turtą. Jei norite pagerinti savo nekilnojamojo turto valdymą, mes siūlome jums geriausią alternatyvą.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *