Nuomos lengvata gyventojų pajamų mokesčiui savininkams

The nuomos mokesčio lengvata gyventojų pajamų mokesčiu Savininkams tai leidžia atskaityti pajamas, gautas iš nekilnojamojo turto, todėl suteikia mokestinę lengvatą asmenims, siūlantiems turtą išsinuomoti.

Administracijai svarbu skatinti nuomojamų būstų pasiūlą; apmokestinimas yra labai efektyvi priemonė asmenims, turintiems nekilnojamąjį turtą, išsinuomoti būstą, sukuriant konkurencingą nuomos rinką.

Gyventojų pajamų mokesčio lengvata nuomojamam turtui

Šis atskaitymas yra įtrauktas į Pelno mokesčio deklaraciją, todėl tai yra mokestinė procedūra, kurią privalome atlikti kartą per metus, jei norime pasinaudoti šiomis mokesčių lengvatomis.

Svarbu pažymėti, kad ši premija taikoma tik tiems būstams, kurie yra naudojami kaip pagrindinė nuoma, todėl būstams, kuriuose nuomojami atostogoms ir panašiai, mokesčių sumažinimas nėra.

Išskaita savininkui yra 60 proc., todėl tai labai pelninga premija, jei lyginsime su mokesčių suma, kurią sumokame be šio mokesčio sumažinimo. Svarbu nepamiršti, kad galutinė suma apskaičiuojama pagal visas pajamas, atėmus išlaidas turtui.

Norėdami įtraukti nuomos atskaitą į gyventojų pajamų mokestį, į pajamų mokesčio deklaraciją turite įtraukti turto nuomos trukmę ir visas metines pajamas, kurias gavote iš nuomos. Atsižvelgiant į ankstesnius duomenis, apskaičiuojamos išlaidos ir gautos naudos.

Įtraukite išlaidas į pajamų mokesčio deklaraciją

Pridėjus su turtu susijusias išlaidas, taip pat galime sumažinti sumą, kurią privalome deklaruoti iždui. Mokesčių agentūra aiškina, kad būsto nuosavybė yra susijusi su eilė išlaidų, kuriomis savininkas turi pasirūpinti, todėl jas gali atimti iš metinio pelno.

Tarp Iždo planuojamų išlaidų yra:

  • Paskolos, susijusios su turtu. Labiausiai paplitusi yra hipoteka.
  • Mokesčiai. IBI, mokesčiai ar įmokos.
  • Bendruomenės išlaidos.
  • Draudimas.
  • Administravimo mokesčiai. „Zazume“ paslaugos yra išskaičiuojamos iš jūsų pajamų mokesčio deklaracijos.
  • Remontas ir priežiūra. Šios išlaidos taip pat gali būti įtrauktos į gyventojų pajamų mokestį.
  • Sąskaitas apmoka savininkas. Retai pasitaiko, tačiau jei būsto savininkas apmoka kurią nors iš šių sąskaitų, jos taip pat gali būti įtrauktos į atskaitą.

Šios išlaidos įtraukiamos į metinę pajamų mokesčio deklaraciją, leidžiančią gerokai sumažinti nuomos mokesčio bazę.

Praktinio pavyzdžio skaičiavimas

Apskaičiuoti gyventojų pajamų mokesčio nuomos mokesčio atskaitą gali atrodyti labai sudėtinga, tačiau tai labai paprasta, jei žinome visas sąvokas, į kurias privalome atsižvelgti.

Toliau pateiktame pavyzdyje analizuosime, kaip atliekamas skaičiavimas.

Nuoma, kurioje savininkas per mėnesį gauna 600 eurų, per metus iš viso generuos 7200 eurų metines pajamas, tai bus suma, nuo kurios turėtume mokėti mokesčius netaikant mokesčio sumažinimo.

Toliau pridedame atskaitomas išlaidas, pavyzdžiui, iš viso 2400 € būsto paskola per metus, 600 € komunalinių mokesčių ir 200 € draudimas, tai iš viso duoda 3200 €.

Kai gaunamos pajamos ir sąnaudos, apskaičiuojame grynąjį pelną, šiuo atveju iš 7200 € pelno atimame 3200 € išlaidų, gauname 4000 €.

Ši suma nėra galutinė suma, už kurią ketiname mokėti mokesčius, tada taikome 60% mokesčių sumažinimą, kuris šiuo atveju mums duoda 1600 € per metus rezultatą.

Todėl tikroji suma, už kurią mokėsime mokesčius, yra 1 600 eurų, o tai yra daug mažesnė nei 7 200 eurų, kuriuos kasmet gauname kaip pelną.

Nuomos paslaugos savininkams

Konkrečiu nuomos valdymo įmonių atveju apmokėjimas už šias paslaugas taip pat laikomas išskaitomomis išlaidomis. Zazume ne tik leidžia gauti nuomą bet kokiomis aplinkybėmis, bet ir yra išlaidos, kurias galite įtraukti į savo pajamų mokesčio deklaraciją, kad sumažintumėte nuomos mokesčio bazę.

Zazume komanda visada yra jūsų žinioje, todėl galėsite mėgautis visais profesionalaus turto valdymo privalumais.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *