Prieš sudarant nuomos sutartį, sudarykite išankstinės nuomos sutartį

A išankstinė nuomos sutartis Tai teisinis dokumentas, nustatantis tam tikras sąlygas iki galutinės nuomos sutarties. Įsivaizduokite, kad po kelių mėnesių paieškų radote tobulą butą, tačiau jis yra renovacijos etape. Tokiais atvejais galite prašyti išankstinės nuomos sutarties, kuri garantuoja buto rezervaciją.

Kas yra išankstinė nuomos sutartis?

Išankstinė buto nuomos sutartis yra įpareigojanti sutartis, kurią pasirašo ir savininkas (ar jo teisėti atstovai), ir nuomininkai. Ši teisinė sutartis pasirašoma tais atvejais, kai butas neketinama gyventi iš karto, bet jau yra susitarimas tarp abiejų šalių.

Išankstinė nuomos sutartis nustato rezervacijos laikotarpį ir ekonominę sumą (neprivaloma), kurią asmuo, ketinantis apsigyventi nuosavybėje, įteikia savininkui kaip užstatą. Pasirašius, savininkas negalės išnuomoti turto kitiems asmenims, o kita šalis sutinka gyventi būste pasibaigus sutartyje nustatytam laikotarpiui.

Turinys įtrauktas į išankstinės nuomos sutartį

Pagal galiojančius teisės aktus pagrindiniai įsipareigojimai, įtraukti į tokio tipo sutartį, yra šie:

  • Dalyvaujančių šalių tapatybė ir asmens duomenys.
  • Galutiniai sutarties duomenys. Tai, kas nustatyta išankstinėje sutartyje, turi būti ir galutinėje sutartyje.
  • Rezervo suma. Jei nuomininkas privalo pateikti užstatą, suma atsispindi išankstinėje sutartyje.
  • Galutinės sutarties pasirašymo data ir terminai.
  • Neatitikimo pasekmės.

Rengiant išankstinės nuomos sutartis gali būti įtraukta bet kokia sąlyga, kuri turi įtakos dalyvaujantiems asmenims, jei tik yra susitarimas. Todėl prie išankstinės būsto nuomos sutarties galima pridėti visus ankstesnius susitarimus.

Kada būtina pasirašyti išankstinę nuomos sutartį

Kai tik yra susitarimas teisiškai įforminti nuomą, bet jis įsigalios ne iš karto, galime pasirinkti išankstinę nuomos sutartį.

Labai dažna situacija yra ta, kad prieš išnuomojant turtą ketinama renovuoti. Tokiais atvejais gali būti asmuo, kuris jau yra įsipareigojęs išsinuomoti turtą, kai bus baigta renovacija, tačiau akivaizdu, kad iš karto to padaryti negalės. Esant tokiai situacijai, galima pasirašyti išankstinę sutartį su sąlygomis, kurios vėliau bus įtrauktos į galutinę sutartį.

Kita galimybė – išankstinės sutarties pasirašymas nutraukus esamą sutartį. Sutarties terminas baigiasi po kelių mėnesių ir savininkas bei nuomininkas nori išlaikyti esamas sąlygas. Tokiu atveju galima pasirašyti išankstinę sutartį, kurioje numatomas nuomos atnaujinimas.

Išankstinės nuomos sutartys taip pat yra dažnos, kai keičiasi nuomininkas. Tokiu atveju naujasis nuomininkas negalės apsigyventi turte, kol pasibaigs ankstesnė galiojusi sutartis, tačiau yra teisėta pasirašyti išankstinę sutartį, kurioje yra įtvirtintas abiejų šalių įsipareigojimas.

Apskritai, kai du ar daugiau žmonių susitaria dėl nuomos, tačiau tai neįsigalioja iš karto, galima sudaryti išankstinę nuomos sutartį.

Ar privaloma pateikti užstatą sudarant išankstinę sutartį?

Ne, jei abi šalys nusprendžia, kad tai nėra būtina, užstatas nėra privalomas. Jei depozitas yra įtrauktas, jis gali būti išskaičiuotas iš užstato, kuris bus nustatytas vėlesnėje nuomos sutartyje.

Pasekmės nesilaikymo atveju

Kai nuomojamės butą, įprasta, kad visi išankstinėje sutartyje numatyti įsipareigojimai yra vykdomi, tačiau taip būna ne visada.

Pažeidus sutartas sąlygas, pasekmės yra šios:

  • Savininkas: jei sutartį pažeidžia savininkas, pavyzdžiui, išnuomodamas turtą trečiajam asmeniui, jis neturės teisės gauti užstato. Tokiu atveju nuomininkas turi teisę reikalauti, kad būtų laikomasi sutarties; jei ne, jis gali reikalauti atlyginti žalą.
  • Nuomininkas: jei nuomininkas nesilaikė sąlygų, pavyzdžiui, atsisakė nuosavybės teisės į nuomą iki galutinės sutarties sudarymo, kita šalis gali gauti pinigus kaip užstatą ir papildomai, kaip ir ankstesniu atveju. , gali reikalauti įvykdyti sutartį arba suteikti finansinę žalos atlyginimą.

komanda, kurios reikia norint rasti tobulą nuomininką

Mes padėsime Jums sutvarkyti visas su Jūsų turto nuoma susijusias procedūras. Jei ketinate išsinuomoti būstą ir norite turėti ramybę su specializuota komanda, mes padėsime jums rasti geriausią nuomininką, taip pat garantuojame mėnesinį nuomos mokestį ir individualų dėmesį, kai tik mūsų prireiks.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *