Raktai nuomos sutarties sudarymui, siekiant apsaugoti savo turtą

Sudarykite nuomos sutartį Tai suponuoja teisinį uzufrukto patvirtinimą. Nuomos sutartyje yra nuostatos, kurios reguliuos savininko ir nuomininko santykius, o prireikus leidžia tarpininkui patikrinti sąlygas, dėl kurių susitarė abi šalys.

Jei nuomojatės turtą kaip savininkas, labai svarbu žinoti visus nuomos sutarties sudarymo raktus, kad apsaugotumėte ir būstą, ir savo turtą.

Kokios sąlygos turi būti įtrauktos į nuomos sutartį?

Nuomos sutartyje turi būti keletas aiškių punktų, numatančių visas situacijas, kurios gali kilti nuomos laikotarpiu. Tai yra esminis turinys, kuris turi būti įtrauktas į nuomos sutartį.

Visada raštu

Teisiškai galioja žodinė sutartis, tačiau tokiais atvejais patartina turėti rašytinį dokumentą, kuriame būtų nustatytos nuomos sąlygos. Turi būti ne mažiau kaip du egzemplioriai, vienas savininkui ir vienas nuomininkui, o esant poreikiui, trečią egzempliorių galime pristatyti Administracijai.

Priimkite tik tas išlaidas, kurios jus atitinka

Šis patarimas galioja abiem pusėms. Buto nuoma apima daugybę išlaidų. Savininko atveju jis turi sumokėti nekilnojamojo turto mokestį (NTM), bendrijos rinkliavą arba mokesčius už šiukšles, o nuomininkas – sąskaitą už elektrą. , vandens ar interneto mokestis.

Jei sutartyje yra nustatytas mokėjimas jūsų vardu, kuris jūsų neatitinka, prieš pasirašydami galite prašyti pakeitimo.

Nieko nepriimkite kaip savaime suprantamą dalyką, derėkitės

Daugeliu atvejų nesąžiningumo nėra, tačiau kiekvienoje sutartyje prieš pasirašant gali būti klaidų. Svarbu perskaityti visas sąlygas ir, jei reikia, derėtis su kita šalimi.

Dabartiniai teisės aktai suteikia visišką laisvę nuomininkui ir savininkui susitarti, todėl galima derėtis dėl nuomos sutarties, pritaikytos jūsų poreikiams, jei abu sutinkate su turiniu.

Sutarti dėl mokėjimų

Daugeliu atvejų svarbiausia sąlyga yra ta, kuri nurodo mokėjimus. Sutartyje turi būti nurodyta ir nuomos suma, ir sąlygos, ir mokėjimo būdas.

Bet koks sprendimas dėl mokėjimo gali būti priimtas bendru sutarimu, jei dalyvaujantys žmonės sutinka. Jeigu atsiskaitoma ne banko užstatu, nuomininkas privalo pateikti mokėjimą patvirtinantį dokumentą.

Energijos sertifikatas

Nuo 2013 metų nuomos sutartyje privaloma pateikti energetinio sertifikato kopiją. Siekiama, kad nuomininkas žinotų bendras namo energijos sąnaudas, nuspėtų sąskaitų dydį.

Šio dokumento privalomumas neleidžia nuomininkui įtraukti sąlygą nepateikti energetinio sertifikato, todėl jis turi būti pateiktas visais atvejais.

Į sutartį įtraukite nuotraukas

Vis dažniau prie sutarties pridedama vaizdų galerija. Turto nuotraukos leidžia patvirtinti būsto būklę, todėl, pasibaigus sutarčiai, galėsime patikrinti, ar namo defektai atsirado per nuomos galiojimo laikotarpį.

Turėti nuotraukas prieš pasirašant sutartį yra labai naudinga tiek nuomininkui, tiek savininkui, todėl vis daugiau sutarčių pateikiamos nuotraukos.

Baldai ir įranga

Tačiau pagrindinė sąlyga, kurios mes linkę ignoruoti, yra baldų ir daiktų, kuriuos sudaro namai, registracija. Jei ketinate nuomotis namą su baldais, svarbu, kad į sutartį įtrauktume daiktus.

Sudarius sutartį gali kilti ginčų dėl baldų būklės ar trūkumo, jei prie sutarties pridėsime registrą, tarpininkauti šiais atvejais bus lengviau.

Tiekimas aukštyn ir žemyn

Kai nuomojamės būstą, sąskaitos už elektrą, dujas ar vandenį tampa nuomininko atsakomybe, taip pat sutarties pasirašymo ir nutraukimo administravimas. Šiuo metu galiojantys teisės aktai nustato pareigą pačiam nuomininkui būti atsakingam už šiuos procesus, tačiau tai galime patvirtinti įtraukę į sutartį konkrečią sąlygą.

Kitos nuomos sutarties sudarymo sąlygos

Sudarant nuomos sutartį galite įtraukti visų tipų sąlygas, jei sutinka pasirašantieji. Jei jūsų nekilnojamojo turto nuomai reikalingos specialios sąlygos, jos gali būti nurodytos sutartyje.

Sudarykite nuomos sutartį su teisine konsultacija

Jūs turite teisines konsultacijas ir dokumentų tvarkymą nuomos sutarčių pasirašymui. Mūsų komanda yra jūsų žinioje laikotarpiu iki sutarties pasirašymo, kad padėtų jums įtraukti visas jums reikalingas sąlygas.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *