Viskas, ką reikia žinoti apie MVĮ Peru

Visame pasaulyje yra daugiau nei 15 įmonių finansavimo rūšių. Pastaruoju metu Peru MVĮ sulaukia daug dėmesio. Ar norite sužinoti daugiau apie šio tipo finansavimą? Kitas, Chapacash, bendrovė, teikianti paskolas internetu, jums pasakys viskas, ką reikia žinoti apie MVĮ Peru.

Kas yra MVĮ ir ką tai reiškia?

Tos įmonės, kurių pajamos ir darbuotojų skaičius nesiekia tam tikro lygio, vadinamos SVV (mažomis ir vidutinėmis įmonėmis). MVĮ Peru sudaro mikroįmonės (nuo 1 iki 10 darbuotojų) ir mažos įmonės (nuo 11 iki 50 darbuotojų).

Deja, daugelis šių įmonių yra išplėtotos neoficialiai, todėl darbo sąlygos, atlyginimai ir produktyvumo lygis yra mažesni nei pageidaujama.

Dėl pastaraisiais metais Peru sulauktų didelių migracijos bangų ir savarankiško darbo galimybių, SVV plėtra gerokai išaugo.

Pagrindiniai MVĮ finansavimo veiksniai bėgant metams

2017 metais šios įmonės sudarė 31% nacionalinės pridėtinės vertės ir sukūrė 89% darbo vietų privačiame sektoriuje. Be to, per šiuos metus negrąžintos SVV verslo paskolos sudarė 21,5 proc. Tačiau svarbu pažymėti, kad 2,75 % iš jų buvo neveiksnios paskolos.

2018 metais negrąžintos verslo paskolos išaugo 4,9 proc. Išankstiniais duomenimis, šios SVV paskolos tais metais sudarė 20,8% visų negrąžintų verslo paskolų.

Per šį laikotarpį 99,6% Peru įmonių buvo MVĮ ir suteikė darbą 89,1% privačiame sektoriuje dirbančių darbuotojų. SUNAT duomenimis, SVV sektorius išaugo 16,0%, o tai buvo svarbus atsigavimas, palyginti su ankstesniais metais.

Tarp šių įmonių tik 5,5% prisijungė prie oficialios finansų sistemos, tai lėmė labai išaugęs oficialių įmonių skaičius.

2024 m. Peru centrinis rezervų bankas (BCRP) prognozavo 4,0% metinį augimą. Šiais metais MVĮ sudarė 95 % Peru įmonių. Be to, juose dirbo 92,8% ekonomiškai aktyvių gyventojų, ty daugiau nei praėjusiais metais.

2024 m. buvo galima geriau išnagrinėti kaip dirbo MVĮ, ir išryškėjo tam tikri neigiami šių įmonių plėtros veiksniai. Daugelis jų nėra formalūs, todėl netvarkė savo sąskaitų, didžioji dalis darbuotojų buvo nemokami šeimos nariai ir tik 2% jų buvo apsidraudę sveikatos draudimu.

Galbūt jus domina: Įforminimo svarba ir kaip tai veikia verslo augimą

2024 m. ir prasidėjus pandemijai MVĮ smarkiai sumažėjo. Nepaisant to, kad jie sudaro 95% Peru įmonių, tik 26,6% ekonomiškai aktyvių gyventojų dirbo.

Neformalumas šiose įmonėse išaugo iki 85%, o tai yra didžiausias procentas per pastaruosius metus. Taip yra todėl, kad daugelis darbuotojų ir smulkaus verslo savininkų neturėjo saugių išteklių savo darbui atlikti. Esant tokioms aplinkybėms, darbo kokybė labai sumažėjo.

Galbūt jus domina: 7 verslo idėjos, kurias galite plėtoti pandemijos metu

MVĮ šalies ekonomikoje

Kaip minėjome anksčiau, SVV įmonės sudaro daugiau nei pusę šalies įmonių, jose dirba didžioji dalis ekonomiškai aktyvių gyventojų.

Atsižvelgiant į tai, MVĮ yra svarbus Peru ekonomikos variklis.

Kiekvienais metais SUNAT atlieka esamų Peru ekonomikos įmonių surašymą pagal metinius apyvartos lygius. 2018 m. buvo pastebėta, kad vidutinių įmonių buvo nedaug – jos sudaro 0,1 proc. visų SVV įmonių. Iš šio surašymo paaiškėjo struktūrinė Peru ekonomikos ypatybė: daugelis mikroįmonių sunkiai auga.

Paskolos MVĮ

Bankininkystės, draudimo ir AFP priežiūros tarnybos (SBS) duomenimis, MVĮ dalis iš visų negrąžintų paskolų 2018 metais pasiekė žemiausią tašką – 20,8 proc.

Bankai yra pagrindinis paskolų šaltinis įmonėms, nors ir mažesniu mastu mikroįmonėms. Šis kreditas daugiausia suteikiamas įmonėms, esančioms Limoje ir kituose pagrindiniuose miestuose.

Kalbant apie mažesnius miestus ar miesto rajonų periferijas, paskolas dažniau siūlo smulkūs bankai.

Galbūt jus domina: Kokie yra reikalavimai norint gauti paskolą?

Kredito sąlygos

Oficialiame finansų sektoriuje SVV įmonės suvokiamos kaip rizikingiausios skolininkės, atsižvelgiant į tai, kad kai kurie šių įmonių savininkai turi labai mažai finansinių žinių ir įgūdžių.

Apie 52,2% SVV turi paskolas iš vienos finansų institucijos, 24,8% turi paskolas iš dviejų kreditorių ir 4,0% turi paskolas iš daugiau nei penkių finansų įstaigų. Būtent šis per didelio įsiskolinimo požymis kai kuriems bankams gali tapti neįmanomu skolinti.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums geriau suprasti kas yra MVĮkaip jie veikia, kokia buvo jų raida bėgant metams ir kodėl jie atlieka tokį svarbų vaidmenį Peru ekonomikoje.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *