Viskas, ką reikia žinoti

Rašyti a namo nuomos sutartis Tai reiškia teisiškai patvirtinti sąlygas, reglamentuojančias nuomą. Tiek nuomininkas, tiek savininkas įgyja įsipareigojimus, kuriuos privalo vykdyti sutartyje numatytu laikotarpiu, todėl svarbu, kad būsto nuomos sutartyje būtų apimtos visos situacijos, kurios gali kilti ilgalaikėje perspektyvoje.

Namo nuomos sutarties sąlygos savininkui

Visos nuomos sąlygos turės įtakos abiem šalims, tačiau kai kurios yra ypač įdomios namo savininkui.

Užstatas ir papildomos garantijos

Užstato dydis ir sąlygos nustatomi sutartyje. Obligacijos yra ekonominė garantija nuomotojui, pavyzdžiui, turtui nukentėjus, tačiau teisiškai galime reikalauti papildomų garantijų.

Jei mėnesinio užstato mokėti neužtenka, šią sumą galime pratęsti iki 3 mėnesių.

Laiduotojas arba garantas

Teisiškai galima reikalauti garantijos, o nemokėjimo atveju – būti garantu. Tokiu atveju turime garantiją, kad yra antras asmuo, kuris prireikus bus atsakingas už nuomos mokėjimą.

Kalbant apie garantiją, nustatomas ne turtas, kuris lieka kaip mokėjimo garantija, o asmuo, kuris sutartyje yra nurodytas kaip garantas ir kuris atlieka tokias pačias funkcijas kaip ir garantas, tai yra, atsakingas už mokėjimus, garantas negali sau leisti. Sutarties turėtojas.

Nemokėjimo draudimas ir teisinės konsultacijos

Prieš pasirašant nuomos sutartį, visada patartina gauti teisinę konsultaciją. Jūsų įmonėje dirba teisininkų komanda, kuri specializuojasi rengiant teisines nuomos sutartis, padėsiančias apsaugoti jūsų turtą ir kapitalą.

Nemokėjimo draudimas neturi atsirasti sutartyje, nes tai paliečia tik savininko interesus.

Apima prekių ir daiktų sąrašą

Be turto į namo nuomos sutartį taip pat įprasta įtraukti baldus ir kitus daiktus, kuriais nuomininkas gali naudotis. Svarbu į sutartį įtraukti visko, kas yra namuose, sąrašą ir, jei įmanoma, atlikti fotografavimo įrašą.

Mokėjimai ir sąlygos

Sutartyje taip pat turi būti nurodytas mokėjimų dydis (mėnesinis, užstatas ir kt.) ir sąlygos, kuriomis jie bus atliekami.

Įprastas dalykas yra nustatyti mėnesines pajamas ir mokėjimo terminą (juridiškai tai bus kiekvieno mėnesio 5 diena), nors jei yra abipusis susitarimas, šie mokėjimai gali būti atliekami kitomis datomis ir kitais procesais.

Sutarties sąlygos, turinčios įtakos nuomininkui

Kaip jau minėjome anksčiau, visos būsto nuomos sutarties sąlygos turės įtakos nuomininkui, tačiau kai kurios iš jų ypač domina būstu ketinantį naudotis asmeniu.

Nuomos laikotarpis

Nuomos tarp asmenų atveju maksimalus sutarties terminas yra 5 metai. Tai nereiškia, kad nustatomas minimalus 5 metų laikotarpis, ar jis nustatomas kaip maksimalus laikotarpis, jei abi šalys susitaria, sutartis gali būti trumpesnė, pavyzdžiui, 1 metai, o jei po 5 metų nuomininkas ir savininkas susitarti, gali būti pasirašyta nauja sutartis, kuri pratęsia sąlygas.

Apmokėjimas iš anksto

Savininkas gali pareikalauti užstato, kuris atitinka ne daugiau kaip 3 mėnesių nuomos mokestį, tačiau niekada negali reikalauti avansinių mėnesinių įmokų. Net jei tai atsirastų sutartyje, ši sąlyga būtų negaliojanti, todėl nuomininkui nekiltų pareiga mokėti avansinius mokėjimus.

Atleidžiami mokėjimai

Nuomos sutarties pasirašymas reiškia, kad už būsto sąskaitų apmokėjimą turi būti atsakingas nuomininkas, tačiau dalis šių išlaidų tenka savininkui, pavyzdžiui, bendrijos rinkliava, mokėjimas už šiukšlių išvežimą ar nekilnojamojo turto mokestis (NTM). Nė viena iš šių mokėjimų negali tekti nuomininkui.

Registracija registre

Sutarties įregistravimas Registre yra abiejų šalių garantija. Nuomininko atveju sutarties pateikimas registre reiškia, kad Administracijai sutarties turinys yra žinomas nuo jos pasirašymo, todėl jos teisės naudotis turtu yra galiojančios.

Namo energetinis sertifikatas

Kitas įstatyme numatytas privalomas standartas yra energetinis sertifikatas. Tai profesionalo surašytas dokumentas, kuriame įvertinamas būsto energinis pajėgumas. Ši informacija nuomininkui naudinga, nes leidžia apytiksliai apskaičiuoti sumą, kuri bus skirta apmokėti sąskaitas už energiją.

Šio sertifikato pristatymas yra privalomas pagal įstatymą.

patarimai dėl būsto nuomos sutarčių

Jei ruošiatės sudaryti būsto nuomos sutartį, pas jus yra komanda, kuri padės išspręsti visas abejones, kurios gali kilti procese, taip pat padės apsaugoti jūsų interesus. Be rūpesčių išsinuomokite butą ir įtraukite į sutartį visas jums reikalingas sąlygas.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *