Žinokite skirtumą tarp likvidumo ir mokumo

„Likvidumas“ ir „mokumas“ yra terminai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas smulkaus verslo savininkas. Tačiau, kaip ir daugelis panašią reikšmę turinčių terminų, prisiminti, kurį iš jų gali būti sunku. Be to, „Chapacash“, Peru įmonė, teikianti skubias paskolas, paaiškina skirtumas tarp likvidumo ir mokumo.

Kas yra mokumas?

Mokumas reiškia ilgalaikę įmonės finansinę padėtį. Moki įmonė yra ta, kurios grynoji vertė yra teigiama: jos bendras turtas yra didesnis už bendrus įsipareigojimus.

Todėl mokumas yra balanso sąvoka. Gana dažnas su mokumu susijęs matas yra skolos ir nuosavybės santykis. Jei įmonė turi daugiau skolų nei nuosavo kapitalo ir tokia situacija tęsis, jai gali būti sunku sumokėti skolas ir galiausiai ji taps nemoki, negalėdama vykdyti skolinių įsipareigojimų.

Kas yra likvidumas?

likvidumo nešiojamas kompiuteris

Likvidumas – tai organizacijos gebėjimas padengti trumpalaikes skolas. Galite galvoti apie tai kaip apie mokumą, bet trumpesniu laikotarpiu: ar įmonė gali įvykdyti savo skolinius įsipareigojimus per ateinančius 12 mėnesių?

Likvidumas taip pat reiškia, kaip įmonė gali paversti savo turtą grynaisiais pinigais. Bendrovė, turinti daug pinigų, susietų su viešai parduodamų įmonių akcijomis, galėtų gana greitai jas konvertuoti į grynuosius pinigus. Įmonei, kurios pinigai pririšti prie gamyklos įrangos, būtų sunkiau juos greitai parduoti už grynuosius pinigus.

Tada būtų galima sakyti, kad likvidumas – tai organizacijos gebėjimas padengti trumpalaikes skolas. Įmonės likvidumą galite apskaičiuoti suradę einamąjį santykį: trumpalaikio turto (turtas, kurį tikitės paversti pinigais per artimiausius 12 mėnesių: suėjus obligacijų terminui, gautinos sumos ir kt.) ir trumpalaikių įsipareigojimų (skolų, kurios turi būti grąžintos per ateinančius 12 metų) santykį. mėnesių).

Įmonė, turinti aukštą likvidumo koeficientą (daugiau turto nei įsipareigojimų), galės patogiai apmokėti trumpalaikes skolas. Žemas dabartinis koeficientas rodo, kad skolą grąžinti bus sunkiau be kitų finansavimo šaltinių.

Galbūt jus domina: Kaip padidinti savo įmonės vertę

Kaip yra susiję mokumas ir likvidumas?

Kaip minėta aukščiau, likvidumas yra tiesiog trumpalaikis mokumas. Tačiau jųdviejų santykiai ne visada yra tokie paprasti. Pavyzdžiui, įmonė gali būti moki tiek, kiek jos balansas yra tvarkingas, bet turi prastą pinigų srautą dėl problemų, susijusių su trumpalaikio finansavimo gavimu arba atsiskaitymu iš klientų.

Kita vertus, įmonė gali turėti daug grynųjų pinigų, bet neaiškios ilgalaikės perspektyvos, jei ji daug investuotų į fizinį kapitalą, tikėdamasi, kad dabartinės didelės pajamos išliks ir augs ateityje.

Pagrindiniai likvidumo ir mokumo skirtumai

žmonių likvidumo kompiuteris

Toliau pateikiami punktai išsamiai apibūdina skirtumą tarp likvidumo ir mokumo:

  • Likvidumas – tai pinigų gavimas prireikus, tai yra įmonės galimybė trumpuoju laikotarpiu padengti savo finansinius įsipareigojimus. Mokumas reiškia įmonės gebėjimą turėti pakankamai turto savo skoloms padengti, kai sueina mokėjimo terminas.
  • Likvidumas – tai įmonės gebėjimas apmokėti savo trumpalaikius įsipareigojimus. Kita vertus, mokumas – tai įmonės noras kompensuoti savo ilgalaikes skolas.
  • Likvidumas yra tai, kaip lengvai turtą galima konvertuoti į grynuosius pinigus. Priešingai, mokumas yra tai, kaip įmonė ilgą laiką išsilaiko.
  • Rodikliai, kuriais matuojamas įmonių likvidumas, yra žinomi kaip likvidumo rodikliai, kurie yra: einamasis koeficientas, rūgšties testo koeficientas, greitasis koeficientas ir kt. Priešingai nei tai, įmonės mokumą lemia mokumo rodikliai, tokie kaip skolos ir nuosavybės santykis, palūkanų padengimo koeficientas, ilgalaikis turtas ir grynoji vertė.
  • Likvidumo rizika gali turėti įtakos įmonės mokumui. Kita vertus, mokumo rizika gali privesti įmonę prie bankroto.

Dabar tau aišku kas yra likvidumas ir kas yra mokumas. Mokumas ir likvidumas yra svarbios sąvokos. Nors abu matuoja ūkio subjekto gebėjimą sumokėti savo skolas, jie negali būti naudojami pakaitomis, nes skiriasi pagal apimtį ir paskirtį. Tikimės, kad ši informacija jums buvo įdomi!

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *