Žinokite skirtumą tarp paprastų ir sudėtinių palūkanų

Palūkanos skaičiuojamos, kai kreipiatės dėl paskolos internetu. Yra du būdai apskaičiuoti palūkanas. Dvi formos yra paprastos palūkanos ir sudėtinės palūkanos. Ar žinote, kas yra skirtumas tarp paprastų ir sudėtinių palūkanų? Jei nežinai, nesijaudink. Šiame straipsnyje mes atsakysime į visas jūsų abejones šia tema.

Kas yra paprastas palūkanas?

Paprastos palūkanos – tai kaina, kreipiantis dėl paskolos. Tai palūkanos, kurios taikomos tik pagrindinei sumai procentais nuo pagrindinės sumos. Skolininkams bus naudingos paprastos palūkanos, nes jie turi mokėti palūkanas tik už suteiktas paskolas. Kitaip tariant, paprastos palūkanos yra suma, kurią mokama skolininkui už pasiskolintų pinigų naudojimą per nustatytą laikotarpį.

Paprastas palūkanas galima nesunkiai apskaičiuoti palūkanų sumą padauginus iš laiko ir pagrindinės sumos. Paprastos palūkanos nelaikomos ankstesnėmis palūkanomis. Jis tiesiog pagrįstas pradinio įnašo suma.

Automobilių paskoloms ir asmeninėms paskoloms apskaičiuoti palūkanų mokėjimus naudojamos paprastos palūkanos. Net ir indėlio sertifikate, skaičiuojant investicijų grąžą, naudojamos paprastos palūkanos.

Paskolos gavėjai gauna daugiau naudos iš paprastų palūkanų, nes nėra jokios sudėtinės galios. Kitaip tariant, nėra suinteresuotumo palūkanomis. Tačiau investuotojai gali prarasti, jei jų investicijos yra pagrįstos paprastomis palūkanomis.

Kas yra paprasta palūkanų formulė?

Paprastosios palūkanos apskaičiuojamos laikotarpio palūkanų normą padauginus iš pradinės pagrindinės sumos ir laiko. Laikas gali būti dienomis, mėnesiais ar metais. Todėl palūkanų norma turi būti atitinkamai konvertuojama prieš dauginant ją iš pagrindinės sumos ir laiko.

Galite naudoti toliau nurodytus dalykus paprastų palūkanų skaičiavimo formulė:

Paprastos palūkanos = C*i*t

Kur:

C = pradinis kapitalas

i = palūkanų norma

T = laikas

Tai gali jus sudominti: Kokie yra paskolos internetu privalumai?

Kas yra sudarytas palūkanas?

palūkanų

Skirtingai nei paprastosios palūkanos, kurios uždirba palūkanas tik nuo pagrindinės sumos, sudėtinės palūkanos uždirba palūkanas už anksčiau uždirbtas palūkanas. Prie pagrindinės sumos pridedamos palūkanos.

Todėl sudėtinės palūkanos yra tiesiog palūkanos. Visas principas sukasi apie didelės grąžos generavimą, sujungiant palūkanas, gautas už pagrindinę sumą.

Kitaip tariant, sudėtinės palūkanos gali uždirbti daugiau pelno nei paprastos investicijos palūkanos. Investicijos auga eksponentiškai su sudėtinėmis palūkanomis, nes jos yra pagrįstos pagrindine sudėtinių palūkanų galia.

Bankas, finansų įstaiga arba skolintojas nusprendžia, kaip dažnai reikia mokėti. Jis gali būti kasdieninis, mėnesinis, ketvirtinis, pusmetinis arba metinis. Kuo didesnis sudėties dažnis, tuo didesnė sukaupta palūkanų suma. Todėl investuotojai iš sudėtinių palūkanų gauna daugiau naudos nei skolininkai.

Kai kurioms paskoloms bankai taiko sudėtines palūkanas. Tačiau sudėtinės palūkanos dažniausiai naudojamos investicijoms. Taip pat sudėtinės palūkanos naudojamos terminuotiesiems indėliams, investiciniams fondams ir bet kurioms kitoms investicijoms, kurios reinvestuoja pelną.

Kokia yra sudėtinių palūkanų formulė?

Sudėtinės palūkanos apskaičiuojamos palūkanas, padidintas iki sudėtinių laikotarpių laipsnio, padauginus iš vieneto ir pagrindinės sumos. Galiausiai, norint gauti sudėtines palūkanas, reikia atimti pagrindinę sumą.

Galite naudoti toliau nurodytus dalykus formulę sudėtinėms palūkanoms apskaičiuoti:

Sudėtinės palūkanos = C * (1 + i)n

Kur:

C = pradinis kapitalas

i = sudėtinė palūkanų norma

n = laikotarpių, per kuriuos kapitalizuojamos sudėtinės palūkanos, skaičius

Skirtumas tarp paprastų palūkanų ir sudėtinių palūkanų

palūkanų

Pagrindinis skirtumas tarp paprastų palūkanų ir sudėtinių palūkanų yra tas, kad paprastosios palūkanos yra pagrįstos pagrindine suma, o sudėtinės palūkanos – pagrindine suma ir sudėtinėmis palūkanomis už vieną laikotarpį.

Žinome, kad paprastos palūkanos ir sudėtinės palūkanos yra dvi svarbios sąvokos, plačiai naudojamos daugelyje finansinių paslaugų, ypač bankininkystės tikslais. Suteiktos išsimokėtinai paskolos, paskolos transporto priemonėms, paskolos mokymuisi ir hipotekos paskolos naudojamos paprastosiomis palūkanomis. Tačiau dauguma taupomųjų sąskaitų naudoja sudėtines palūkanas, nes jos moka palūkanas. Moka daugiau nei paprastas palūkanas.

Iki šiol mes jums parodėme kas yra paprastas palūkanas ir sudėtines palūkanas. Atminkite, kad paprastos palūkanos yra pagrįstos pagrindine paskolos ar indėlio suma, o sudėtinės palūkanos – nuo ​​pagrindinės sumos ir kiekvieną laikotarpį už ją kaupiamų palūkanų.

Ar jums reikia paskolos tiesioginiu būdu? ar norite plėsti savo verslą? Mūsų tinklaraštyje mes su visais Peru verslininkais. Atminkite, kad jūsų svajonės yra mūsų projektai. Jei norite gauti daugiau informacijos apie mūsų siūlomas paslaugas, susisiekite su mumis naudodami kontaktinę formą.

About admin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *